HABER

Arınç açtı, kadın itiraz etti

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın açılışını yaptığı okulun arsasının elinden zorla alındığını iddia eden kadına polis müdahalesi...

KAYSERİ (İHA) -

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, valilik ziyaretinin ardından Karacaoğlu Mahallesi'ndeki Melikgazi Belediyesi İlköğretim Okulu'nun açılış törenine katıldı. Öğrencilerin sevgi gösterisi ile karşılanan Arınç, konuşmasına Tokat'ın Reşadiye ilçesinde hain saldırı sonrası şehit düşen 7 askerin ailelerine başsağlığı dileyerek başladı.

Arınç, önemli siyaset adamları yetiştiren Kayseri'nin Melikgazi Belediyesi'nin yaptırdığı bu okulla yine değerli insanlar yetiştireceğine inandığını söyledi. Türkiye'nin en önemli illerinden biri olan Kayseri'nin hizmetlerinin tüm Türkiye'de konuşulduğunu kaydeden Arınç, diğer illerin de Kayseri'yi örnek aldığını belirtti.

Konuşması sırasında Melikgazi Belediyesi'nin yaptırdığı okulda arsasının bulunduğunu ileri süren Hayriye Göktepe isimli kadın, Arınç ile görüşmek istedi. Göktepe, polis ekiplerinin müdahalesiyle tören alanından çıkarıldı. Göktepe, Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ın haksızlık yaptığını, arsanın elinden zorla alındığını iddia etti.

6 bin metrekare üzerine kurulan, bilgisayar, kimya ve biyoloji laboratuvarları bulunan 24 derslikli ilköğretim okulunun açılışında konuşan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, "Tek bayrak, tek devlet, tek millet anlayışı içinde öğrencilerin yetişmelerini amaçladık. Burada yetişecek nesil, bizi aydınlatacak" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından okulun açılışını Arınç'ın yanı sıra Vali Mevlüt Bilici, AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Kayseri milletvekili Ahmet Öksüzkaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki yaptı.

Okulda inceleme yapan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, daha sonra cuma namazını kılmak için camiye gitti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön