HABER

Arkadaş kavgası davasında karar

TRABZON (İHA) - Trabzon'un Tonya İlçesi'nde, yaklaşık 1 yıl önce arkadaşı Hamza Hacısalihoğlu'nu silahla yaraladığı iddiası ile tutuklu yargılanan Köksal Başel, adam öldürmeye tam teşebbüs suçundan toplam 13 yıl 6 ay ağır hapis cezasına çarptırıldı.

Trabzon Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın son duruşmasında sanık Köksal Başel hazır bulundu. Başel, ifadesinde, Hamza Hacısalihoğlu ile hiçbir husumeti bulunmadığını ifade ederek, "Hamza, çek ve senet işi yapıyordu. Ben de yanında çalışıyordum. Babam emekliye ayrılmıştı. Emekli parasını bana verdi. Ben de parayı Hamza'ya verdim. Aramızda anlaşmazlık çıktı, kavga ettik. Kendisinden korktum. Kendimi korumak amacıyla bir el ateş ettim. Yaralandı, böyle olmasını istemezdim" diye konuştu.

Başel, Mahkeme Heyeti'nden tahliyesini isteyerek, "Dün bir çocuğum oldu. Ne olur beni serbest bırakın. Tahliyem için adaletinize sığınıyorum" dedi.

Mahkeme Heyeti, adam öldürmeye tam teşebbüs suçundan sanık Başel'i önce 24 yıl ağır hapis cezasına çarptırırken, hafifletici sebepleri göz önünde bulundurarak 12 yıl 6 ay ağır hapis cezasına çarptırdır. 6136 sayılı yasak silah taşımak suçundan da 1 yıl ağır hapis cezası alan Başel, toplam 13 yıl 6 ay ağır hapse mahkum edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön