HABER

Arkadaşını öldüren liseli Hasan Can'ın beyin ölümü gerçekleşti

Bursa'nın merkez Osmangazi İlçesi'ndeki Hürriyet Anadolu Lisesi'nde dün 10'uncu sınıf öğrencisi arkadaşı 16 yaşındaki Nilüfer Acar'ı sınıf içinde tabancayla başından vurduktan sonra aynı silahla intihara kalkışan Hasan Can'ın beyin ölümü gerçekleşti. Liselinin son dileği olan organlarının bağışlanması ailesi tarafından yerine getirilecek. Bu arada Can'ın babasıyla ilgili soruşturma başlatıldı.

Arkadaşını öldüren liseli Hasan Can'ın beyin ölümü gerçekleşti

Olaydan sonra kaldırıldığı Çekirge Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde duran kalbi çalıştırıldıktan sonra yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam eden Hasan Can'ın beyin ölümü gerçekleşince ailesi de çocuğun vasiyeti üzerine tüm organlarının bağışlanmasını kabul etti.

Bu gelişme üzerine Sağlık Bakanlığı tarafından organ nakli sırası bekleyenler arasında eşleştirmelerin devam ettiği, bu işlemin tamamlanmasının ardından operasyona başlanacağı bildirildi.

Hasan Can, arkadaşını vurmadan önce WhatsApp grubunda yazdığı mesajda, "Pazartesi 3- 5 çiçek koyarsınız sıraya sonra unutun bitsin gitsin. İşte bana kalsa o çiçekleri de koymayın. Organım oyum buyum neyim varsa sağa sola dağıtın bağışlayın. Yaşarken bir işe yaramadım, bari ölünce bir işe yararım” demişti.

Öte yandan Ayşe ve Sargun C. çiftinin büyük çocukları olan ve 5 yaşında bir kardeşi bulunan Hasan C.nin bir otomobil fabrikasında çalışan babası hakkında, olayda kullanılan ruhsatsız silahla ilgili soruşturma başlatıldı.

Liseli Hasan Can'ın arkadaşlarıyla yaptığı son konuşma;

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
7 milyon ruhsatsız silah var.silah karşītları birleşin!
@ilkersuna Mafyaya, ite kopuğa, devlet otoritesinin zayıflamasına, bireysel silahlanmaya HAYIR!
Rabbim evladın hayırlısını nasip eylesin
Milli Eğitimimiz AKP sayesinde İFLA ETMİŞTİR.DİN-İMAN diye diye rant için fırıldaklar çevirenler bu gençlerin GAYESİZ,ŞUURSUZ HALE GELMESİNDE uyguladığınız politiklar neden dir.Okullarda SİGARA İÇEN GENÇLER & 45,ALKOL % 35 UYUŞTURUCU ilkoklula kadar inmiş ve % 15 lerde siz hala dünyalık peşindesiniz.İHO diye diye milleti kandıran,dini yozlaştırıp KİRLİ SİYASETE ALET EDEN AKP batsın cehennemin dibimne.
@ilhansafa BUNUN MİLLİ EĞİTİMLE SİYASETLE NE ALAKASI VAR. SEN ADAMGİBİ EVLAT YETİŞTİRMEMEİŞSİN. SALMIIŞSIN ÇAYIRA MEVLLAM KAYIRA .. SENİN SONUNDA BU OLACAK SENDE BU KAFA İLE GİDERSEN OĞLUN YA KATİL OLACK YADA KATİL NESİLLER YETİŞTİRECEK BEYİNSİZ
@ilhansafa --gençler CHP liler mişş..
Geri Dön