Aşı ve ilaç çalışmalarıyla ilgili Bakan Varank'tan açıklama: Haziran ayında bir müjdemiz olacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, aşı ve ilaç çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Bakan Varank'ın açıklamaları şöyle:

Aşı ve ilaç geliştirme alanındaki çalışmalarımıza virüs daha sınırlarımıza girmeden başladık. Bugün 17 projemiz devam ediyor. Bunların için 8 aşı projemiz var. Bazı aşı projelerinde daha erken sonuçlar da elde edebiliriz. Birinde hayvan deneyi aşamasına geldiğimizi açıklamıştım.

Haziran ayında yerli kaynaklarla sentez ilaçta önemli bir müjdemiz olacak. Covid-19 projelerinde 300 stajyer araştırmacımıza burs vermeye başladık. Araştırmacılarımıza buradan başarılar diliyorum.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 69 yorum
YETER ARTIK YETERRRR CİNNET GEÇİRECEZ EVDE ,60 GÜNDÜR GEBERDİK ,CORONA DEGİL İŞSİZLİK ÖLDÜRDÜ BİZİ BİRAN ÖNCE KALDIRIN ŞU YASAKLARI İNANIN BİR DAHA İKTİDARA OY MOY YOK BİTTİ ARTIK
@hyf7fakic9 yok deyip yine verdiniz..ne kadar çok ezilirseniz o kadar çok oy veriyorsunuz...
Çok şükür biz hiç oy vermedik.
iktidar farklı olsaydı şuan hangi aşamada olurdun düşündün mü Konfüçyüs?
@hyf7fakic9 dışarı çıkıp öleceksin ya ne kadar cesursunuz , öldükten yada çoluk çocuguna zarar verdikten sonra hangi işten bahsediyosunuz azıcık mantıklı olun.
Senin kime oy verdiğin belli ağzımı bozmayacam senin gibi değeri olmayan biri için
@hyf7fakic9 ne değerli oylariniz var arkadaş ota boka herşeye oya bağlıyorsunuz ya bi bitmediniz...
Diğer partiye kalsan evden çıkamazdın
ne oy muş arkadaş iktidar farklı olsa bu illet bizim ülkemize gelmiyecekmiydi yâda geldiğinde yasalsız bir yöntem mi icad edeceklerdi. Allah cc dandir hayır ve ser. derdi veren elbet dermanini da verecektir.
@webhocam1 --- millet ne yi,cek bişder fiyatlar delirmiş gibi hiç bir şey alınmıyor fabrikalar çalışmıyor ayda 5-10 günle ev kiraları çocuk masrafları yeme içme herşey ateş pahası kansızlar kullanıyorlar 1 kilo domates 5 lira 6 lira meyvelerin yanına yaklşaılmıyupor kansız köpekler sonra utanmadan ağlarlar şükürsüz üreticiler milletin kanını emdiniz be son 3 aydır mazot 4-5 arasına geldi maliyetlerde düştü ama servete servet kattınız devlet uyuyor bunlara neden denetim yok maskede maske sebze meyve peynir yumurta et zaten yanına yaklaşılmıyor yarısı yağ kıyma 55 lira nasıl olcak böyle
Zaten oy moy vermemişsindir. Atıp sıkılama , bende işsizim devlet ne yapsın salsınlarda herkez kuduz köpek gibi dışarı çıksın gebersinmi.Coronomu olmak istiyorsun.istiyorsan seni tutan yok git ol,başkasına da bulaştır.
değil 300, 500 stajyerle de çalışsa Türkiye bulamaz o aşıyı. Gene Amerika ve Almanya’dan çıkacak aşı.
2003'Ü BIRAKIN 2022'Yİ GÖREMEYECEKSİNİZ ,MAHVETTİNİZ İNSANLARI EVDE ,YETER ARTIK KALDIRIN ŞU YASAKLARI
sen ve senin gibiler böyle düşündükçe bu ülkede gericilik bitmeyecek Avrupa ülkeleri de aynı uygulamayı yapıyor insanların evlerinde kalması kendisi ve diğer insanlar için hayati önem arz ediyor ama senin gibiler bunu anlamakta güçlük çekiyor bırakın bu boş siyaset muhabbeti ni Allah'a şükredin ki böyle bir ülkede yaşıyoruz bakın Avrupa'da neler oluyor insanlar ölüme terk ediliyor kendinize gelin artık
Ölmek için bu kadar hevesliysen kendini at bir yerden çakma ak partili
bu neyin kafası
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler