HABER

At eti yedirmeye devam!

"At ve eşek" eti ile gündeme gelen Adana'da operasyonlar devam ediyor.

At eti yedirmeye devam!

Gece saatlerinde at ve eşek kesimi yaptığı tespit edilen 4 şahıstan biri kovalamaca sonucu yakalandı. Kesim sonrası etlerin bir kamyonetle Ankara'daki belirli adreslere gönderildiği öğrenildi.

Yurtkur'a bağlı öğrenci yurdu ile bir hastanenin yemekhanesinde at ve eşek eti kullanılmasıyla gündeme gelen Adana'da, at ve eşek kesimleri dur durak bilmiyor. Dün akşam saat 22.00 sıralarında durumundan şüphelenilen bir at arabası Yüreğir ilçesi Asayiş Ekipler Amirliğine bağlı ekipler tarafından durduruldu. Koza Mahallesi Koza Bulvarında şüphe üzerine durdurulan at arabasındaki 4 şahıs kaçmaya başladı. Kaçak kesim olayına karışan 4 kişiden 3'ü izini kaybettirmeyi başarırken, Abdulkadir B. yakalandı.

At arabası kanlar içinde olan Abdulkadir B., at ve eşek eti kesimi yaptıklarını, kamyonete yüklediklerini anlattı. Zanlının olayı anlatması üzerine polis ekipleri dere yatağında arama yaptı. Yapılan aramalarda çok sayıda hayvanın kemik, baş ve iç organlarıyla karşılaşıldı.

Kesilen at ve eşek etlerinin Mehmet D. ve Salih isimli bir şahıs tarafından kamyonetle Ankara'ya götürdüğü belirlendi. Etlerin Ankara'da daha önceden belirlenen adreslere teslim edileceği öğrenildi. At ve eşek etlerini Ankara'ya götürdüğü öğrenilen kamyonetin yakalanması için Pozantı ilçesi başta olmak üzere Ankara güzergahında çalışmalar sürüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön