KADIN

Bacak sıkılaştıran egzersizler

Bacak sıkılaştıran egzersizler

Kusursuz bacaklara sahip olmak için 3 muhteşem hareket!

Bacaklarınızı yaza hazırlamanın vakti gelmedi mi? Uzun süredir hayalini kurduğunuz sıkı ve seksi bacaklara kavuşmak için çalışmanın tam zamanı! Birazdan paylaşacağımız 3 egzersiz hareketi, kusursuz ve ince bacaklara kavuşmanıza yardımcı olacak.

İşte bacak sıkılaştıran 3 egzersiz...Zıplayıp çömelme (jump squat)

Klasik squat'tan biraz daha farklı olan bu egzersiz hareketi, bacaklarınızın daha sıkı olmasını sağlıyor. Bu hareketi uygulamak için ilk olarak bacaklarınızı omuz hizanızda açın. Kalçanızı geriye doğru iterek sanki bir sandalyede oturuyormuş gibi öne doğru çömelin. Çömelirken kollarınızı göğsünüzde birleştirin ve ağırlığınızı topuklarınıza vererek zıplayın ve tekrar aynı pozisyona dönün. Bu hareketi seri bir şekilde 3 set halinde tekrarlayın.


Duvara yaslanarak oturma

Biraz dayanıklılık gerektiren bu egzersiz hareketi, hayalinizde sıkı bacaklara kavuşmanıza yardımcı olacak. Bu hareketi yapmak için bir pilates topunu duvara yaslayın ve sırtınızı topa değdirin. Ardından bir sandalyede oturuyormuş gibi çömelin ve ellerinizi göğüs hizanızda öne doğru uzatın. Bu pozisyonda 60 saniye kadar bekleyin ve hareketi 3 set halinde tekrarlayın.


Jumping jacks (ağırlıkla birlikte)

Bir çeşit kardiyo hareketi olan jumping jacks, bacakların şekle girmesine yardımcı oluyor. Jumping jacks hareketi için ayakta dik bir pozisyon alın. Her iki elinize ağırlık alın, bacaklarınızı ve kollarınızı aynı anda açıp kapayarak olduğunuz yerde zıplayın. Bu hareketi 100 kez tekrarlamaya çalışın. Hareketi ağırlıklarla yapmakta zorlanıyorsanız, klasik jumping jacks hareketini deneyebilirsiniz.


Zayıflamak için hangi bacak hareketi yapılır?

/


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön