HABER

Bağdat'ta bakanlık önünde bombalı saldırı

BAĞDAT (İHA) - Irak'ın başkenti Bağdat'ta Sanayi Bakanlığı önünde meydana gelen bombalı saldırıda ilk belirlemelere göre 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı.

Güvenlik kaynakları, yerel saatle 13.30 (TSİ 12.30) sıralarında Sanayi Bakanlığı'nın ön girişinde, park etmiş bomba yüklü aracın infilak ettiğini, saldırıda 1 sivil ile 1 polisin öldüğünü bildirdi. Polis konvoyunun geçişi sırasında uzaktan kumandayla gerçekleştirilen saldırıda 3 Iraklı sivil ile 4 polisin de yaralandığı kaydedilirken, yaralılar tedavi edilmek üzere El Kindi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Patlayan araçtan daha önce şüphelenerek bakanlık binasındaki güvenlik görevlilerini uyardıklarını anlatan Kerim Durabi isimli görgü tanığı, ancak emniyet yetkililerinin bu uyarılara aldırış etmediğin ifade etti. Terör saldırılarını kendilerini yıldıramayacağını anlatan Taha Selam Tahir isimli polis ise, "Biz terörün sonu gelen kadar buradayız. Yılmayacağız" diyerek saldırıya tepki gösterdi.

Öte yandan, bu sabah başkent Bağdat'ta İçişleri Bakanlığı girişinde meydana gelen diğer saldırıda ise 10 kişi ölmüş, çoğu ağır 32 kişi de yaralanmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön