HABER

Bakan Çavuşoğlu'ndan 'helikopter göndermiyorlar' açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Gündoğmuş'taki yangınla ilgili, "Buraya helikopter göndermiyorlar diyorlar ama 7 tane helikopter burada çalışma yapıyor." ifadelerini kullandı.

Bakan Çavuşoğlu'ndan 'helikopter göndermiyorlar' açıklaması

Bakan Çavuşoğlu, Gündoğmuş'taki yangınla ilgili gereken tedbirlerin alındığını belirterek, "Tabii büyükşehir belediye başkanının ilgi göstermesi normal. 'Hiç uçak yok, helikopter yok, insanlar yanıyor' diyerek panik yaratması doğru değil. 'Buraya helikopter göndermiyorlar diyorlar' ama 7 tane helikopter burada çalışma yapıyor.

"MUHİTTİN BEY'E YAKIŞMADI"

Yangının şehre inmesi de doğal. Yangını söndürmeye çalışırken insanları nasıl tahliye edeceğimizi konuştuk. Muhittin Bey'e hiç yakışmadı. Beni hiç aramadı. Kendisine de sitem ettim. Türkiye'yi panikletmesi doğru olmadı. Tahliye ettiğimiz köyümüzde 82 yaşındaki amcamız unutulmuş. O amcamız vefat etti. Manavgat'ta yine 2 karı-koca vefat ettiler. 2 tane de şehidimiz var. Mal mülk hepsi gelir. Canlarımız önlemli. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bakanlarımız burada. Onlar da iletişim ve ulaşımla ilgili konuları takip ediyorlar. Tedbiren Güzelbağ'da bazı tedbirler aldık. Şu anda ciddi bir tedbir yok ama. Ona göre bizim her türlü hazırlığı yapmamız lazım" ifadelerini kullandı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
1 hafta oldu, 1 haftaaa!! Söylediğiniz doğru bile olsa bu sayıya yeni ulaştınız!!!! Kaldı ki 7 uçak olsa bile az!!! Az olduğunu bütün insanlar görüyor.. İşini düzgün yapanlardan Allah razı olsun!! Allah biliyor zaten. Bizim dememize gerek yok!!!! Ancak bu işin sonunda bu milletle yüzleşin, İstifa edin, seçime gidin, veya af dileyin, sorumluluğu üzerinize alın ne biliyim işte, bi erdem arıyorız. Hiçbişey olmamış gibi davranmayın!! Bu iş siyaseti aştı artık. İnsan olmanın erdemine kadar ulaştı... 1 tane pansiyon yapılırsa o topraklara, çok ahh alırsınız!!!
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler