HABER

Bakan İslam: Biz devletin şefkat eliyiz

"Bizler kendimizi devletin şefkat eli olarak görüyoruz. Ve şefkat hizmetlerini yerine getirdiğimizi düşünüyoruz."

Bakan İslam: Biz devletin şefkat eliyiz

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, "Bizler kendimizi devletin şefkat eli olarak görüyoruz. Ve şefkat hizmetlerini yerine getirdiğimizi düşünüyoruz. Onun için hiçbir işimizin ertelenme, hiçbir işimizin vazgeçilmeye, hiçbir işimizin ihmal edilmeye tahammülü yok” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Düzce İli Değerlendirme toplantısına katılmak üzere kente gelen Bakan Ayşenur İslam, çocuklar tarafından çiçeklerle karşılandı. Pelemir Otel'de gerçekleştirilen toplantıya Bakan İslam'ın yanı sıra Düzce Valisi Ali İhsan Su, AK Parti Düzce milletvekilleri İbrahim Korkmaz, Fevai Arslan, Osman Çakır, daire müdürleri ve il müdürleri katıldı. Toplantısı öncesinde basın mensuplarına açıklama yapan Bakan İslam, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın devletin şefkat eli olduğunu belirterek, "Biz Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak hepinizin bildiği gibi kadınlarımıza, gençlerimize, çocuklarımıza, şehit yakınlarımıza, gazilerimize, yaşlılarımıza, engellilerimize pek çok hizmetler veriyoruz. Bu hizmetler bir taraftan politika üretmek, bir taraftan da bu politikaları hayata geçirmek suretiyle oluyor. Hizmetlerimizi illerimizde yürüttüğümüz çok çeşitli kurum ve kuruluşlarımız var. Türkiye'nin hemen hemen bütün şehirlerinde merkezlerimiz var. Bu merkezlerde bizler kendimizi devletin şefkat eli olarak görüyoruz ve şefkat hizmetlerini yerine getirdiğimizi düşünüyoruz. Onun için hiçbir işimizin ertelenme, hiçbir işimizin vazgeçilmeye, hiçbir işimizin ihmal edilmeye tahammülü yok. İnsana dokunan işler bunlar. Onun içinde hemen hemen hepsi anında ve derhal yapılmak durumunda” dedi.

Bakan İslam, yeni başlattıkları saha gözlemciliği programı ile ilgili olarak da, "Bugün Düzce'de saha gözlemciliği programı icra edeceğiz. Bu programda biz merkezde oluşturduğumuz politikalar yerelde nasıl uygulanıyor, kendimiz bunu görmek istiyoruz. Yerelde sorunları görmek istiyoruz. Yereldeki kurum ve kuruluşlarımızda aksayan bir nokta var mı? Hizmetlerin sunumunda daha iyileştirilmeye gerek duyulan yönler var mı? Çalışanlarımızın daha farlı ihtiyaçları ve talepleri var m? Merkezde üretilen, yürütülen politikalarla yerelde üretilen hizmetler arasındaki uyum tam anlamıyla sağlanabiliyor mu?Bunu görmeye çalışıyoruz. Bir bakıma kendi kendimizi kontrol ediyoruz. Kendi kendimizi eleştiriyoruz. Daha iyiye doğruya gidebilmek için hangi hamleleri gerçekleştirmemiz gerektiğini görmeye çalışıyoruz. Bu toplantımızdan önce yaklaşık 16 kişilik saha gözlemcisi ekibimiz yaklaşık bir hafta kadar Düzce'de incelemeler yaptılar. Kuruluşlarımızı ziyaret ettiler. Hizmetlerimizin kalitesini denetlediler. Bizimle paydaşlık yapan kurumlarımızı ziyaret ettiler. Bir analiz çıkartmaya çalıştılar. Çıkan bu analizin sonunda bir program oluştu şimdi o programı burada bütün ilgilileri ile tartışacağız. Bundan sonraki iyileştirmeleri hangi takvim çerçevesinde nasıl ve kimlerle yapacağımızı göreceğiz” diye konuştu.

Açıklamaların ardından toplantı basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

(İHA)

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler