HABER

Bakan Yıldırım'ın asker oğlu Lübnan'da

ANKARA (İHA) - Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda yedek subay olarak askerlik yapan oğlu Bülent Yıldırım, bugün Deniz Kuvvetleri'nin TCG Gaziantep Fırkateyni ile Lübnan'a gitmek üzere yola çıktı.
Ulaştırma Bakanı Yıldırım'ın Denizcilik Fakültesi mezunu olan Bülent Yıldırım, 430 kişilik Deniz Kuvvetleri gücü ile birlikte bugün sabah saat 10.00'da Lübnan'a hareket etti. Oğul Yıldırım, askerliğini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın Türkiye'deki tek eğitim merkezi olan İzmir Poligon Merkezi'nde yapıyordu. 6 aylık Bahar isimli bir kız çocuğu olan Bülent Yıldırım, İzmir Poligon Merkezi'nde 3 haftalık eğitim gördü. Bülent Yıldırım'ın dağıtım yeri ise Lübnan oldu. Bülent Yıldırım'ın uzak yol kaptanlığı yaptığı kaydedildi.
Hatırlanacağı gibi, 'Politikacıların oğulları askerliklerini hep risksiz yerlerde yapıyor' tartışmaları üzerine Bakan Yıldırım, "Oğlum Bülent şu anda İzmir'de denizci olarak askerlik yapıyor. Vatanın bütün evlatları nasıl askerlik yapıyorsa, nasıl Lübnan'a gidiyorsa, oğlum da Lübnan'a gidebilir" açıklamasını yapmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön