Bakanlar Kurulu sonrası açıkladı: Yerli WhatsApp kurduk

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ. Bakanlar Kurulu'nun ardından yaptığı açıklamada "Yüzde yüz yerli WhatsApp kurduk." dedi.

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu'nun ardından basın toplantısı düzenledi.

Bozdağ'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Maliye Bakanımız vergi konularında önemli değişiklikler içeren reform paketini Bakanlar Kurulumuza sunmuştur. Reform paketi özellikle mali yüklerin azaltılması ve piyasanın canlandırılması hususunda çok önemli değişiklikler içermektedir. Bunlardan bazıları, mükelleflerin ileriye dönük dönemler için, sonraki dönemden devreden KDV'sinin iadesine imkan sağlanıyor. 2018 yılı öncesi dönemlere ait iade edilmeyen KDV'nin iadesinin önü açılıyor. Üç ay içerisinde iade edilmeyen KDV'ye faiz ödemesi getiriliyor.

Maliye Bakanlığımıza bin gelir uzmanı, bin de denetim elemanı alınması konusunda kanuna düzenleme koyulması hususunda yetki verildi. Bu çerçevede de ayrı bir düzenleme yapılacaktır.

"YERLİ WHATSAPP GELİŞTİRİLDİ"

Whatsapp'ın yerli versiyonu olan, daha güvenli bir sistem geliştirildi.

Kilis ilinin tamamı için, 31 Aralık 2017 öncesindeki vergi borçları ve sosyal güvenlik prim borçları 31 Aralık 2018 tarihine kadar ertelenmiştir. Aynı şekilde Hatay ili, Hassa, Kırıkhan, Kumlu, Reyhanlı, Yayladağı ve Altınözü ilçelerinde ikamet eden sigortalılar ve işverenlerin de Ocak ayı içine denk gelen kurum alacaklarının 28 Şubat 2018'e kadar ertelenmesine ve hem vergi hem sigorta primlerinin de 6 ay süreyle tamamının ertelenmesine karar verilmiştir.

(Afrin Harekatı) Türk Hava Kuvvetleri, Afrin bölgesindeki hava sahasını etkin bir şekilde kullanmaktadır. Halen de bu kullanım devam etmektedir. Hava sahasının kullanılmasına ilişkin şu anda bir sorun söz konusu değildir. Tank saldırısıyla ilgili elimizde somut bilgiler var. YPG'ye verilen silahlar Türkiye'ye karşı kullanılıyor. Suriye'nin neresinde olursa olsun Afrin bölgesine nakledilecek her türlü silah, mühimmat Türkiye'nin hedefidir. Bunları gördüğümüz yerde vuracağız, imha edeceğiz ya da teslim alacağız. Üçüncü bir şey yoktur.

(Hollanda'nın Ankara Büyükelçisinin çekilmesi) Son bir yıldır Hollanda'nın Ankara'da zaten büyükelçisi yoktur. Olmayan büyükelçilerini resmen geri çektiklerini açıklamışlardır. Bu yeni bir durum değil bizim için, malumun ilanıdır. Ancak Hollanda ile Türkiye arasındaki diplomatik ilişkiler kesilmemiştir."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 58 yorum
"Whatsapp'ın yerli versiyonu olan, daha güvenli bir sistem geliştirildi." Şaka mı bu. Kim inanıyor buna. Ancak stockholm sendromu olanlar buna inanır. Memlekette sağlam adam kalmadı ki. Hepsi ya hapiste, ya ihraç, yada yurt dışında. Mevcut ekip ile ancak ekran görüntüsünü yaparsınız Whatsapp'ın.Birde milleti uyutmak için daha gücenlisi demez mi. Akşam akşam....
yerli ve milli olmasi seni rahatsiz etmis anlasilan. kabukluya alisiksin belliki. kabuksuz var yersen.
@igtc son zamanlarda bu yerli ve milli kelimesi ne cok duyulur olduk daha önce neydi cok merak ediyorum valla ben hic güvenmiyorum bu uygulamaya
@igtc siz milli olmayanı yiye yiye yerli olanın daha tadına bakmadınız sanırım. Birde onu deneyeceksiniz. Allah'a şükür ne yerli ne de yabancı olanı yemedik. Bizi rahatsız eden yalanlar. Hani nerde şu yerli ve milli arabalar, tanklar vs. vs. Hele şu araba projesinin başındaki mühendislerin şuan Silivri'de olduğunu öğrendikten sonra daha ne cevap vereceksiniz merak ediyorum.
Develetin kendi insanını tıpkı FETÖ’cülerin yaptığı gibi izleme, dinleme ve takip programı. Yav he he
Bizimle dalga geçiyorlar..
Sizin WhatsApp kullanılmaz.. Amaca binaen işler... Saygılar..
@Ozansay AKP OLARAK BYLOK DA NE KADAR UZMAN OLDUĞUNUZU GÖRDÜK.
Zaden belliydi,FETÖ cü olduğunuz.İnkar mı edeceksiniz?
ya bu nasıl bir cehalettir.Whatsapp bir marka ismi.yani telefon,televizyon gibi genel anlamı olan bir şey değil özel bir isim.sen yerli whatsapp dersen abd sana dava açar gıkın da çıkmaz.şunu demen gerekir ''yerli bir haberleşme ağı kurduk''buna da mesela aksapp adını verirsin kiçok da yakışır
@enteresan_adam HAHAHA ÇOK İYİ BÜTÜN SAPLAR KULLANIR
yerli whatsap demek milletin artik kendi aralarında ne yazistiklarinida takip edecez demek...
Sakın kullanmayın arkadaşlar. Bunun sonu da eagle ve bylock gibi olur. Sonra onlar kandırılmış siz içerde yatmış olursunuz.
Ne lazımsa sorun ben soyluyeyım . ugrasmayın whatsupp la falan. ulan devletin kripto telefonunu hackleyıp dınlemısler sızı. sızın ıpınıze kuyuya ınılırmı ?
yapıldı denilen uygulama bile insanları fişlemek içindir. eminim tüm mesajlaşmalar depolanıp atılmak istenen suça delil sayılmak içindir. hükümeti eleştirirseniz devleti yıkmaya teşebbüsten on kere müebbet yersiniz. uygulama sizde kalsın yandaşlarınızla kullanırsınız.
Yerli whatsap ile insanlar takip edilecekmiş. Varsın edilsin, hain olmayanlar veya kanuna aykırı davranmayanlar bundan korkmaz... Yerli whatsapı eleştirenler, belli ki yasalardan korkanlar...
Değerli Hükumet yetkilileri kiminle ne konuştuğumuzdan haberdar olmak istiyor. Milleti kanalize etmek için yakında Whatsapp kullanımını suç sayarlarsa şaşırmayın.
kurduğunuz sistem milletin özel hayatına girmek için istediğinizi fişlemek için kusura bakmayın ama bu millet artık bu devlete güvenmiyor
Hayırdır milleti daha iyi nasıl dikizleriz nasıl dinleriz veya izlerizin derdine düştünüz demi insanların mahremine kadar ineceksiniz nerdeyse düşünmek fikir sahibi olmak zaten suç bu ulkede haa pardon iktidar karşıtı düşünmek ve fikir sahibi olmak suç yeter artık daha fazla özgürlükleri kisitlamayin..
hemen vergide koyun
''Yerli ve Milli'' bir alternatif program varken Whatsapp kullananlar Vatan hainidirler. Ya da vatana ihanet içindeler. Kısacası Haindirler. Benim bildiğim Vatan Haini suçlaması en ağır suçlamadır. En ağır hakaretle, en ağır küfürle eşdeğerdir. Ve somut delillerle, mahkeme kararıyla kesinlikle ispatlanmadıkça kimseye bu yafta yapıştırılamaz. Ama sosyal medyada, yorumlarda... aynı görüşten değilsen bile sen hainsin... Cehalet de bir yere kadar...Ayıptır ayıp.
bak alttaki kalemşör bile simdiden fişlemeye başladı. Sorun whatsappin yerli olup olmaması değil sorun sizin milli olup olmamanız
Whatsapp yapmak zor bir şey değil ki. Önemli olan bunu yapan ilk bir kaç firmadan biri olup pazar payını kapmak. Zaten hazırda muadili bir sürü program var ve pazarı ele geçirmişler. Bu saatten sonra bu adamlara rakip olabilmen için aynısını değil çok daha iyisini yapman lazım. Kaldı ki whatsappın güvenliği gündelik kullanım için yeterli düzeyde. Ama iş yerli arama motoru gibi olacaksa milletin vergisine yazık. Yenilikçi bir şeyler üretebiliyorsak sonuna kadar desteklerim ama amatörce kopyalanmış ürünlere tonlarca para dökmenin bir anlamı yok
Programın adı Türkçe değil nasıl yerli ve milli oluyor? Yaptığınız işte şuur yok, milletin özel hayatını bedavadan izlemek için alelacele bir şeyler yapmışsınız onun da adı coni olmuş işte..
vergi borçlarını erteliyorsunuz da sanki iyi birşeymi yapıyorsunuz.. zamanı gelince ordaki esnaftan 10 almanız gerekirken o zamanın vergisi - primleriyle katlanıp 30-40-50 alacaksınız... ertelemedeki maksat şu an ordaki esnaf iş yapamıyorsa, ya hiç almayın 6 ay boyunca ya da indirim yapın insanlara.. borçlarını erteleyerek iyilik yapmış olmazsınız...
bylock ta yerliydi sizin dışında şuan kullananlar nerede hepimiz iyi biliyoruz. ayrıca yarın bunla ilgili bir sorun olduğunda biz kandırıldık fakat siz suçlusunuz der sıyırırsınız.
Whatsapp şifresini kırıp milleti takip edemeyince kendi takip ve dinleme sistemini kurmuşuz. Devir değiştiğinde bu uygulamayı indirenlerin neyle karşılaşacağı da belli olmaz.
istemez siz bisey yapsaniz bizim aleyhimize sizinde lehimize biseydir kesin o yuzden kalsin
Devletten gizlisi saklısı olanlar düşünsün, biz kullanırız yeter ki yapılsın
Askerimiz orda canıyla uraşıyor. Millet aç , annalar ağlıyor. Bakanlar kurulun işi güçü yok neyle uraşıyor.
yerli whatsup mış :) ne günlere kaldık :)
sayın Bozdağ sızın hiç bir açıklamanıza inanmıyorum sizin her açıklamanızda Fetö liderini övdüğünüz günler aklıma geliyor bir program gelıştırmışız sanki uzayı kefsetmış gibi sevinmeye ne gerek varkı
orjinal whatsapp bilgi vermior galiba size :)
Özel hayatın gizliliği dinimizde var ve şart ancak ülkemiz İslam'a göre yönetilmediği için bu gizlilik yok. bu kadar net. Bunun için de ülkemizde ne yerli whatsapp olur ne arama motoru nede yerli sosyal ağ.
yerlisini kullanın ki herkesi fişlesinler
Türkiye'de asla ve assla yazılım gelişemez çünkü özgürlük ve gizlilik sıfır. Yabancı ülkelerin yazılımları kendi ülkelerine gizliliği sunmazken biz o yazılımların gizliliğine ulaşmaya çalışıyoruz. Yani Türkiye'de özel hayatın gizliliği Sıfır.
taş devrinde yaşayanlar var istersek yapariz
Hükümetin ilkseçimde yıkılması lazım işi iyice abarttılar milleti konuşmalarından dolayı gözaltına alacaklar takip edip,aynı Abdulhamit han zamanına döndü artık çok oturamazlar o koltukta..
whatsapp'ı izleyemedikleri için huzursuzlar. rahatça izleyebilecekleri, mesajları kayıt edecekleri bir izleme/fişleme sistemi kurmuşlar. sen daha dünkü fetocu değil misin sayın bozdağ?
lafla memleket idare edilmez..memleketin selameti için yerli ve milli bir duruş sergileyin,toptan istifa edin
kullanmam fişlemek için bu güven olmaz yüklemeyin
Artık aramızda yazışırken birilerini eleştirsek kendimizi nerde buluruz acaba??
bu ampullere inanıp uygulamayı indirenler her saniye izlenmesi ve gözetleme yi de göze alsınlar bak hele ampuller WhatsApp yapmış ulan ne güldüm
@mustafadogan25 ula hamsi kafalı zaten elindeki telefondan gavurlar seni görüyor boş boş konuşmaktan kendinizi alamıyorsunuz
1 yıl sonra da ByLock gibi kullananları içeri atın. Baktılar SMS'le takip edebildiklerini WhatsApp'ta yapamıyorlar. Bunu buldular. Ülkenin tek ihtiyacı, tek eksiği bu muydu: YERLİ WHATSAPP??
herkesi dinlemek, izlemek içindir.
Allah aşkına, Whatsapp na kaç tane vatandaşın güveniyor ki, milletin mesajlarını okursunuz sonrada hapse atarsınız, öncelik adalet, insan hakları, demokrasiyi tesis et bunlar yoksa hiçbir şeyin değeri yok.
@orhin27 AKP EŞİTTİR FETÖDÜR.BUNLAR BYLOOK UZMANI YAPARLAR.
@orhin27 beni devlet sabha kadar dinlesin çünkü korkıcak bişey yok pisliği olan lar korkar hain vatan satan lar korkar tabi
Diğer Haberler