Bakımevinde hemşire dehşeti! Mesai arkadaşı daha fazla dayanamadı

Aydın'ın Kuşadası ilçesindeki bir yaşlı bakımevinde, zihinsel engelli ve kronik şizofreni hastasını darp ettiği iddia edilen hemşire Nazmiye A. hakkında soruşturma başlatıldı.

Bakımevinde hemşire dehşeti! Mesai arkadaşı daha fazla dayanamadı

Yaklaşık 5 yıldır özel bir yaşlı bakım evinde kalan yüzde 80 zihinsel engelli ve kronik şizofren Fikret Bayraktar'ın (57), olay günü hemşire Nazmiye A.'dan sigara istediği, ret yanıtı alınca da ısrarcı olduğu belirtildi. Bunun üzerine Nazmiye A.'nın Bayraktar'ı darp ettiği öne sürüldü. Mesai arkadaşı bir hastabakıcının durumu bildirmesi üzerine, Nazmiye A. hakkında bakımevi yönetimi tarafından soruşturma başlatıldı. Ayrıca Bayraktar'ın ailesine de haber verildi.

ABLASI ŞİKAYETÇİ OLDU

Kardeşinin darp edildiğini öğrenen ablası ve vasisi Hanife Gençkurt, İzmir'den Kuşadası'na gelerek hemşireden şikayetçi oldu. Polise başvuran Gençkurt, "Kardeşim yaklaşık 5 yıldır bu bakımevinde kalıyor. 12 Haziran Salı günü bakımevi müdürü beni arayarak, kardeşimin kendi çalışanları bir hemşire tarafından darp edildiğini ve konuyla ilgili polise müracaat ettiklerini söyledi. Kardeşimi darp eden hemşirenin Nazmiye A. olduğunu öğrendim, kendisinden şikayetçiyim" dedi.

Bakımevi müdürü Haşmet Atabey ise "Olayı adliyeye yansıttık. Soruşturma sonucunda ortaya çıkacak" dedi.

Öte yandan, soruşturma sonuçlanmadan hemşire Nazmiye A.'nın görevine son verildiği öğrenildi.

DHA

Okuyucu Yorumları 6 yorum
Aldığın para haram olsun hemşire...Allah seni bildiği gibi yapsın....
@batlamius1964 ulan hemşire hangi birine sigara yetiştirsin
bakım evi müdürüne aferin. olayı ört bas edip çalışanını kayırmamış.
İşte bu sağlık çalışanları denetlenmeli bu hemşirelerden çok var cezası verilmeli
hemşirenin darp etmesi çok yanlış bir durum cezası verilmeli,hemşirenin aldığı maaş asgari ücret olması gerekirki özel bakım merkezleri fazla maaş vermezler,bakım merkezleri hasraların tüm masraflarını karşılamakla mükelleftir sigara masrafıda dahil müdüriyet sigarasını hastalara vermez ise hastalarda her önüne gelen kişilerden siğara ister tabiki bu konuda öüdürde sırguya çekilmesi gerekir hastaların siğarasını temin etmedikleri için sadece günah keçisi hemşire degil bilginiz olsun.
olayı tasvip etmememle beraber bi soru sorayım siz neden hastanıza bakmıyorsunuz kendinizin tahamül edemedi hastalarınıza bir başkasındanda merhametli olmasını bekliyorsunuz kendi çocuklarım özürlü kimselere vermem onları ne olursa olsun onlar bana allahın emaneti
Diğer Haberler