HABER

Balıkesir'de kar alarmı

BALIKESİR (İHA) - Balıkesir'de etkili olan kar yağışı sebebiyle 152 taşımalı eğitim merkezinde okullar bir gün tatil edildi. Kar yağışı sebebiyle yolda mahsur kalan 4 öğretmen ise Köy Hizmetleri ekipleri tarafından kurtarıldı.

Vali Utku Acun, olumsuz hava şartları üzerine Kriz Merkezi'ni topladı. Belediye, polis ve askeri yetkililer ile daire amirlerinin katıldığı toplantıda, soğuk hava ve kar yağışı sebebiyle alınacak tedbirler gözden geçirildi. Vali Acun, her kurumun kendi sorumluluk alanındaki önlemleri değerlendirip harekete geçmesini istedi. Vatandaşların mecbur kalmadıkça evlerinden çıkmamalarını isteyen Vali Acun, "Çok zaruri hayati sebepler ile sağlık sorunları dışında, aklı olan bu havada yola çıkmaz. Şehir içinde bile zaruret yoksa sosyal ilişkileri, alışveriş işlerini aza indirmekte fayda var. Bugün hükümet konağını dolaştığımda gördüm ki müşterimiz çok az. Herkes acelesi olmayan işlerini ertelemiş durumda, doğru olanı da budur" diye konuştu.

Gece yarısından itibaren başlayan kar yağışı sebebiyle riske girmemek için il merkezindeki taşımalı eğitim veren okulların tatil edildiğini açıklayan Vali Acun, ilçelerde kaymakamlık ve milli eğitim müdürlüklerinin takdir haklarını kullanacaklarını belirtti. Milli Eğitim Müdürü Alpaslan Peker ise Balıkesir - Bursa Karayolu üzerindeki Beyköy yakınlarında kar ve buzlanmadan dolayı yolda mahsur kalan öğretmenlerin, Köy Hizmetleri ekiplerinin yolu açmasıyla kurtarıldığını bildirdi. Öğretmenlerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön