HABER

Balıkesir'in yolları kapandı

Balıkesir'de, dünden beri etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi hayatı felç etti.

Balıkesir'in yolları kapandı

Balıkesir'in şehirlerarası bağlantısını sağlayan bütün ana yollar kar sebebiyle kapandı. Balıkesir-Bursa, Balıkesir-İzmir, Balıkesir-Edremit-Çanakkale karayolları trafiğe tamamen kapanırken, 900 köy ile 25 beldenin dış dünya ile irtibatı kesildi. Erdek İlçesi ile 9 belde ve 500 köyün ise elektriksiz olduğu bildirildi.

Bursa ve İstanbul'a gitmek üzere yola çıkan otobüsler, dün gece ve bu sabahtan itibaren Balıkesir'de mahsur kaldı. Karayolu üzerindeki dinlenme tesislerine sığınan yüzlerce yolcu, yetkililere tepki gösterdi. Otobüslerde kalan yolculardan 5 çocuk annesi Fatma Esen, İstanbul'a kardeşinin düğününe giderken diğer yolcularla birlikte mahsur kaldığını, çocuklarının hastalandığını ve açlık tehlikesiyle karşı karşıya olduklarını söyledi. Balıkesir-İzmir Karayolu üzerinde bulunan Rüya Dinlenme Tesisleri'nde bine yakın yolcu çaresiz şekilde bekliyor.

Öte yandan il girişinde görev alan trafik ekipleri, araçların yola çıkmasına izin vermiyor. Balıkesir'deki bütün otellerin tamamen dolduğu öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler