HABER

Banka soygunu girişimi

Van'ın Çaldıran ilçesinde bir bankanın temizlik görevlisi, soygun girişiminde bulundu. Olayda yaralanan 4 banka görevlisinden biri yaşamını yitirdi, 3'ü hastanede tedavi altına alındı.

VAN (A.A) - Van'ın Çaldıran ilçesinde bir bankanın temizlik görevlisi, soygun girişiminde bulundu. Olayda yaralanan 4 banka görevlisinden biri yaşamını yitirdi, 3'ü hastanede tedavi altına alındı.

Van Valisi Münir Karaloğlu'nun AA muhabirine verdiği bilgiye göre, bir banka şubesinde elektrik kesintisinin ardından burada çalışan temizlik görevlisi Mehmet Sıddık A., jeneratörü çalıştırmak üzere jeneratör odasına gelen güvenlik görevlisini bıçakla etkisiz hale getirdi.

Temizlik görevlisi Mehmet Sıddık A, daha sonra aralarında banka müdürünün de bulunduğu 6 kişiyi, güvenlik görevlisine ait silahla rehin alarak ellerini ve ağızlarını bantladı.

Olayın ardından bankada soygun ihbarı alan Emniyet müdürlüğü ekipleri çevre güvenliği aldı. Bankada çalışan bir güvenlik görevlisinin banka kapısına yaklaşmasını fırsat bilen polisler içeriye girerek, saldırganı etkisiz hale getirdi.

Güvenlik güçleri, içeride bulunan yaralı banka çalışanlarını 112 acil servis ambulanslarıyla Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk etti. Yaralılardan durumu ağır olan Ufuk Algın yaşamını yitirdi, yaralı banka görevlileri İrfan Yürekli, Önder Yılmaz ve Buket Özgür'ün hastanedeki tedavileri devam ediyor.

Karaloğlu, gelen ilk bilgilere göre Mehmet Sıddık A'nın saldırıyı soygun amaçlı yaptığının düşünüldüğünü ve incelemenin ardından kesin sonuca varılacağını bildirdi.

Geri Dön