Başbakan Erdoğan Siirt'te konuştu

Başbakan Erdoğan Siirt'te konuştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nın, AK Parti'nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi'nde açtığı davanın milli iradeye yönelik atılmış bir adım olduğunu belirterek, "Kimse AK Parti'yi laikliğe karşı eylemlerin odağı haline getiremez" dedi.

Siirt'te AK Parti Kadın Kolları Kongresi'nde konuşan Erdoğan, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nın, AK Parti'nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi'nde açtığı dava hakkında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Biz demokrasi mücadelesi veren bir partiyiz. Demokrasi mücadelesi verenlerin el kırmakla, ayak kırmakla işi yok. Demokrasi mücadelesini verenler en büyük dersi sandıkta alırlar. Bu ülkede kimse 16 milyon 500 bin seçmenin demokratik, laik, sosyal bir hukuk devletine sahip olduğuna inanarak oy verdiği AK Parti'sini laikliğe karşı eylemlerin odağı haline getiremez. Dünkü olay AK Parti'ye yönelik atılmış bir adım değildir, dünkü olay milli iradeye yönelik atılmış bir adımdır" diye konuştu.

Erdoğan Şöyle konuştu: "Biz bu yola çıkarken ne dedik: Tıpkı Aşık Veysel gibi.. Uzun ince bir yoldayız gidiyoruz gündüz gece

Şartlar ne olursa olsun, kar kış olsun, gündüz gece bu yolda yürüyeceğiz, halka hizmet yolunda yürüyeceğiz. Bizi bu yoldan almaya kimsenin gücü yetmeyecek"