HABER

Başbakan Erdoğan'ın bayram mesajı

Ankara (AA)- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşların kurban bayramını kutlayarak, "Bugün karşı karşıya bulunduğumuz zorlukları, birlik ve beraberliğimize kasteden terör belasını aştığımız takdirde, bizi cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği medeniyet hedeflerinden alıkoyacak hiç bir engel yoktur, olmayacaktır" dedi.

Erdoğan Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında vatandaşların bayramını kutlayarak, bayramın millete, İslam alemine ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diledi. Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

"Bu güzel bayram günlerinin bilhassa acıyla yoğrulan coğrafyalara huzur, kanayan yaralara merhem, mahzun gönüllere neşe getirmesi en büyük temennimizdir. Millet olarak daima barıştan, dostluktan, hoşgörüden yana olduk, daha insani bir dünyanın ancak sevgiyle inşa edilebileceğine inandık. Toplumları yakınlaştıracak, medeniyetleri kaynaştıracak, ön yargıları kıracak, mesafeleri giderecek bir iklime insanlığın bugün her zamankinden daha ziyade ihtiyaç duyduğunu her zeminde seslendirdik, seslendiriyoruz. Zor günlerimizde de, iyi günlerimizde de hep aynı insani duruşu sergiledik, aynı hakkaniyetli tavrı gösterdik. Çünkü bu duruşun altında
bizim sevgi medeniyetimizin kadim değerleri var. O sağlam temeller üzerinde duruyoruz. Yunuslar, Mevlanalar, Hacı Bektaşlar hep aynı bereketli toprakların meyveleridir. Cami, kilise ve havrayı yan yana hoşgörü içinde yaşatan yüzlerce yıllık tarihi tecrübesi Türkiye'yi, çağımızın en büyük küresel barış projesi olan Medeniyetler ittifakının sembol ülkesi haline getirmiştir."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön