HABER

Başından portakal büyüklüğünde tümör çıktı

Konya'da mide bulantısı, unutkanlık ve kusma şikayetiyle hastaneye başvuran kişinin, kafatasındaki portakal büyüklüğünde tümör ameliyatla çıkarıldı.

Farabi Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Prof. Dr. Erdal Kalkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Konya'da yaşayan Ahmet Ali Kılıç'ın (59), kendilerine mide bulantısı, unutkanlık ve kusma şikayetiyle başvurduğunu söyledi.

Kılıç'ın yaklaşık 4 ay önce başka bir hastaneye benzeri şikayetlerle gittiğini anlatan Kalkan, burada ilk muayenede Kılıç'ın başında tümör tespit edildiğini bildirdi.

İyi huylu tanısı konulan tümörün kısa zamanda agresif şekilde büyüdüğünü belirten Kalkan, "Kafatasındaki portakal büyüklüğünde tümör bulunuyordu. Bu tümör beyne çok ciddi oranda baskı yapıyordu. Hatta bir aylık süre içinde tahribatı da olmuş. Hastamızın genel durumunu da oldukça bozmaktaydı. Hastamızda şuur bulanıklığı, etrafı ile iletişim kuramama, ifade yetersizliği gibi durumları oluyordu" diye konuştu.

- Tümör mikroskop altında yapılan operasyonla alındı

Kalkan, Kılıç'ın yapılan tetkiklerin ardından ameliyata alındığını vurgulayarak, Kılıç'ın kafatasında portakal büyüklüğünde oluşan tümörü mikroskop altında yapılan operasyonla çıkardıklarını aktardı. İlk kez bu büyüklükte bir tümör gördüklerini dile getiren Kalkan, "Hastamızın genel durumu iyi. Yoğun bakım ünitesinden normal servise çıkardık. Birkaç gün sonra dikişlerini alacağız. Hastamızı kısa zamanda taburcu edeceğiz" dedi.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön