Başkent doğalgaz ihalesinden 6 şirket yarışıyor

ANKARA (ANKA)- Başkent Doğalgaz Dağıtım Anonim Şirketine özelleştirme ihalesine 7 şirket teklif verdi. En düşük teklif veren Zorlu, Petrogaz elenirken 6 şirketten revize teklif alınması için ihaleye bir buçuk saat ara verildi.

İhalede Aksen, Çalık, Gaz Naturel-Nurol, Global Yatırım-Energaz, Limak, Elektroned katılıyor. Başkent Doğalgaz dağıtımın Özelleştirme İhalesi Ankara Altınpark'ta yapılıyor. Komisyon Başkanlığını Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Zübeyir Arık'ın yaptığı ihalede saat 14:00'te başladı. Komisyon Başkanı Arık, Aksen, Çalık, Gaz Naturel-Nurol, Global Yatırım-Energaz, Limak, Elektroned, Zorlu Petrogaz'dan teklif aldıklarını, Güriş'in de teşekkür mektubuyla ihaleye katılmayacağını bildirdiğini söyledi.

Arık, ihale başlamadan önce dosyaları açtıklarını ve ihaleye katılan şirketlerin yüzde 20'sinin elenmesi kararı doğrultusunda en düşük teklifi veren Zorlu'nun ihale dışı kaldığını bildirdi. İlk oturum 25 dakikada sona ererken kalan 6 şirketin revize tekliflerini vermesi için ihaleye bir buçuk saat ara verildi.