HABER

Başkent'te yer gök, kırmızı - beyaza büründü

ANKARA (İHA) - Dünya Kupası'nda 3. olarak Türk futbol tarihinde bir ilki gerçekleştiren Türk Milli Takımı'nın zaferi, Başkent Ankara'da da büyük bir çoşku ile kutlanıyor.

Kızılay Meydanı'nı dolduran binlerce Ankaralı, Milli Takım'ın başarısını omuz-omuza, gönül-gönüle kutluyor. Kızılay Meydanı hep bir ağızdan söylenen marşlar ve şarkılarla inlerken, başta Cumhuriyet Halk Partisi, Anavatan Partisi, ve Doğru Yol Partisi gibi siyasi partilerin seçim otobüsleri ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait otobüslerden yapılan müzik yayını meydanı dolduran vatandaşları çoşturuyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve eşi Nevin Gökçek de daha önceki maçlarda olduğu gibi Kızılay Meydanı'na gelerek belediyeye ait otobüsten başkentlilere ücretsiz top dağıttı. Büyük bir çoşkunun yaşandığı Başkent'te her yer kırmızı ve beyaz renge bürünürken, binlerce kişiden oluşan topluluk hep bir ağızdan İstiklal Marşı'nı söyledi.

Meydan da polis de geniş güvenlik önlemleri alırken, çevre binaların çatılarındaki keskin nişancılar yerleştirildiği dikkat çekti. Meydandaki kutlamalar devam ediyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön