HABER

Batman'da 3 bin 685 bina hasar gördü

Batman - Batman'da hasar tespit komisyonunca yapılan çalışmalarda şu ana kadar sel ve su baskınlarından 3 bin 685 bina ve 370 işyerinin etkilendiği belirlenerek, 120 binanın ağır hasarlı ve yıkık, 64'ünün orta hasarlı, 53'ünün az hasarlı olduğu tespit edildi.

Valilik Kriz Merkezi Hasar Tespit Komisyonu'nun şu ana kadar yaptığı çalışmalar neticesinde sel ve su baskınından etkilenen bina sayısı 3 bin 685, iş yeri sayısı ise 370 olarak belirlendi. Hasar Tespit Komisyonunca yapılan incelemelerde, 120 binanın ağır hasarlı ve yıkık, 64'ünün orta hasarlı ve 53'ünün ise az hasarlı olduğu bildirildi.

Hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini kaydeden yetkililer, selden zarar gören araçların tespiti için de komisyon oluşturulduğu öğrenildi. Bu arada bugüne kadar kriz merkezine il merkezinden 3 küçükbaş, Beşiri ilçesinden 67 küçükbaş, Hasankeyf ilçesinden 9 büyükbaş, Sason ilçesinden 210 küçükbaş ve 4 büyükbaş hayvanın telef olduğu yönünde ihbar yapıldığı dile getirildi.

Öte yandan, sel suyuna maruz kalan evlerdeki temizlik çalışmaları devam ederken, hasar gören elektrik hatlarının yenilenmesiyle, kent merkezi geneline elektrik verilmeye başlandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön