Batman'da çatışma: 2 ölü 20 yaralı

Batman'da uzaktan akraba olan ve aralarında arazi anlaşmazlığı bulunan akraba iki aile fertleri arasında çıkan silahlı çatışmada 2 kişi öldü, 3'ü ağır 20 kişi yaralandı.

Merkeze bağlı Aydınkonak Köyü'nde oturan ve Gündem soyadını taşıyan akraba iki aile arasında bir süre önce arazi anlaşmazlığı çıktı. Araları açık olan iki ailenin fertleri bugün saat 13.45'te kent merkezinde Cumhuriyet Meydanı yakınında bir kıraathanede karşılaştı. Taraflar arasında başlayan tartışma kısa sürede silahlı çatışmaya dönüştü. Kıraathane başlayıp 50 metre uzaklıktaki Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Ekipler Amirliği önüne kadar süren çatışmada ortalık kan gölüne döndü. Çatışmada 37 yaşındaki Şemsettin Gündem olay yerinde, 45 yaşındaki Mecit Gündem hastanede yaşamını yitirirken, kardeşleri Gaziantep'te polis Mustafa, Faysal ve Ömer Gündem ile kıraathane bulunan ve yoldan geçen 17 kişi de yaralandı. Yaralılar, Batman'daki hastanelere kaldırılırken,3'ünün hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.

Olay yerine gelerek inceleme yapan Batman Emniyet Müdürü Hasan Ali Okan, görgü tanıklarının ifadelerinin alındığını, buna göre göz altıların olabileceğini ve olayı en ince ayrıntısına kadar soruşturacaklarını söyledi.

KÖYDE GERGİNLİK

Batman kent merkezinde 2 kişinin öldüğü 20 kişinin yaralandığı çatışma, merkeze bağlı Aydınkonak Köyü'nde duyulunca iki ailenin yakınları arsında gerginlik tırmandı ve yeni çatışma çıkmasını önlemek için jandarma köyde geniş güvenlik önlemi aldı.
Akraba iki aile arasında arazi anlaşmazlığından geçen yıl da kavga çıktığı ve bıçakla yaralananlar olduğu belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
bir doğulu olarak bunların kendi kendilerini imha etmelerine o kadar seviniyorum ki, bunların zaten bu dünyada yaşamaları boşuna... haset, kin, ağır töre, kibir, nefret, açgözlülük... eğitim desen yok, saygı desen yok.. her şey insanın kendisinde biter. vicdanını ve mantığını çalıştırmayan insanın ırkı ne olursa olsun vahşinin ta kendisidir.. biz de doğuluyuz bizim gibi de yüzlerce insan var neden soframıza bu kadar acı düşmüyor? saygı kardeşim saygı işte... bir de bunları savunan insan tipleri var, bunları savunan da ya bağnazdır, ya aşiret içindendir.. baskıcı, zorbalar.
Yiyin birbirinizi...
devam yiyin birbirinizi..
gebertin birbirinizi, vahşiler sürüsü
İnsanların ölmesinden zevk alan faşistler olduğu sürece bu ülkede huzur olmazzz
o insanları faşist dediklerin değil kendi kendileri öldürüyor.
adam öldürenlere faşist deme bişey deme yorum yapanlara faşist de. bi yorum ne kadar saçma ne kadar yanlış olursa olsun yorum işte..okumasan yok hükmünde şu faşist lafını kim icat etmişse kullanma kılavuzunu da yanında veseymiş..
CEHALET DEĞİL AÇ GÖZLÜLÜK
aklının ermedııgı ıslere dıl uzatma senıde yerler.....................!
Diğer Haberler