HABER

BBP de "3 Kasım" dedi

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, seçimlerin 3 Kasım'da yapılmasını istediklerini ve bunu desteklediklerini söyledi.

BBP de "3 Kasım" dedi

Best Western Otel'inde miletvekillerini kamuoyuna tanıtmak için düzenlenen toplantıda konuşan BBP Genel Başkanı Muhsin Yazcıoğlu, Türkiye'nin döneminin en ağır bunalımını yaşadığını belirtti. Yazıcıoğlu şöyle konuştu:

"Gençliğin umutlarını kırıyorlar, karamsarlığa itiyorlar. Gençlerimizi yurt dışına itiyorlar. Türkiye borç dilenen bir ülke değil, borç veren bir ülke konumunda olmalı. Türkiye çok kötü yönetiliyor. Sistem çok kötü. Açlık, yoksulluk, soygun Türkiye'nin dibe vurduğunu gösteriyor. BBP bir buluşma adresidir, BBP bir kadro ve proje hareketidir." dedi.

Açık şeffaf ve millete dayanan bir iktidar olabilmek için yetki istediklerini ifade eden Yazıcıoğlu, iktidara geldiklerinde Türkiye'nin içini boşaltanlardan, kasaları soyup yabancı bankalara taşıyanlardan hesap soracaklarını kaydetti. Şehit ailelerinin boynunun bükük olduğunu, buna karşılık terörst başının ise rahat ve mutlu olduğuna değinen Yazıcıoğlu, "Bu düzeni değiştirmek bizim boynumuzun borcu"dedi.

Milletvekili adayları tarafından konuşması sık sık alkışlarla kesilen Yazıcıoğlu, "Siz halkın karşısına çıkacaksınız ve milletimizden yetki isteyeceksiniz. Yapamayağınız şeyleri söylemeyin" uyarısında bulundu. 3 Kasım seçimlerinin ardından BBP'nin mutlaka Meclis'e girmesi gerektiğini söyleyen Yazıcıoğlu, seçimlerin ardından Meclis gündeminin yoğun olacağını belirterek:

"Meclis'in ilk gündemi Körfez Savaşı olacaktır. Kuzey Irak'ta yapay bir Kürt devleti oluşumu ile Kerkük - Musul Türklerinin içinde bulunduğu durum Türkiye'nin gündemine girecek. Kıbrıs, AB süreci ile ilgili Kopenhag zirvesi gündeme alınacak. BBP olarak biz seçimlerin 3 Kasım'da yapılmasından yanayız. Artık bu karar Meclis tarafından alınmıştır. Ancak seçimlere bu hükümetle gidilemeyebilir."

"BİZİ KANDIRDILAR"

Yazıcıoğlu'nun konuşmasının ardından İstanbul 1. Bölge 2. sıra milletvekili adayı şehit annesi Pakize Akbaba, DSP ve MHP'nin şehit yakınlarını kandırdığını belirterek şunları söyledi:

"Bizi kandırdılar. Dedik ki Ecevit yakaladı, MHP asacak. Meğerse hepsi oyunmuş, artık hesap soracağız. Neden teröristi adada beslediniz. Adalet Bakanı diyor ki 'güvencesi açısından onu oradan alamayız.' Sen benim çocuğumun katilini vatan hainini korumak için mi getirdin. Hani Türk adaleti için yemin etmiştin. PKK terör örgütünü Avrupa göndermiştir. Maşasına da sahip çıkıyor."

Daha sonra MHP'den BBP'ye geçen Ulaştırma eski Bakanı Enis Öksüz söz aldı. Öksüz, MHP'nin hareketlerinin milletimizin ve milliyetçilerin boynunu öne düşürdüğünü ifade ederek, "Çünkü onlar adına oy veren herkes milletimize kefil olmuştur, güven vermiştir. 'Hani şimdi ne oldu' dediğimiz zaman ülkücülerin, milliyetçilerin boynu öne düştü. Demek ki yalancılık bu kadar kötüdür. Birinin yalanı bir camiayı ayaklar altına alabildi. Öyleyse 'biz milliyetçiyiz ve sözümüzün eriyiz' derken gerçekten sözümüzün eri olmalıyız. Temiz insanlar büyük çoğunlukla BBP'ye geçmiştir. Ben bunu gördüm. Kirlenen yerde duramadım. Bundan sonra yapacağımız iş MHP başta olmak üzere ona oy veren değerli vatandaşlarımızı ve diğer partilerdeki helal süt emmiş olanları BBP çatısı altında toplamaktır" dedi.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler