HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Bembeyaz dişlere sahip olabileceğiniz en iyi diş macunu çeşitleri

Diş macunları, dişlerimizin temizlenmesine, sağlıklı kalmasına ve aynı zamanda nefesimizin tazelenmesine yardımcı olur. Her ne kadar diş macunları günlük rutinimizin bir parçası olsa da, seçim yaparken dikkatli olmak önemlidir. Çünkü farklı diş macunu markaları, farklı bileşenler, özellikler ve faydalar sunar. Bu yazımızda en iyi diş macunu çeşitlerini sizler için topladık.

Bembeyaz dişlere sahip olabileceğiniz en iyi diş macunu çeşitleri

İçindekiler

  • 1. Diş macunundan beklenen beyazlatma etkisi için: Signal White Now Anında +1 Ton Beyaz Dişler
  • 2. Hem sigara içerim hem dişime bakarım diyenlere: Marvis Smokers Whitening Mint 85 mL Beyazlatıcı Diş Macunu
  • 3. Kendisi siyah, etkisi beyaz: Splat Blackwood Whitening Toothpaste
  • 4. Doya doya soğuk su içmek için hassas dişlere özel: Sensodyne Hassasiyet & Güçlü Diş Etleri için Diş Macunu
  • 5. "Bir diş macunum olsun, her soruna çözüm olsun" diyenlere: Parodontax Tam Koruma Ferahlık Günlük Florürlü Diş Macunu
  • 6. Lekelere savaş açan diş macunu: Arm&Hammer Advance White Beyazlatıcı Diş Macunu
  • 7. Doğallığı önemseyenlere temiz içerikli diş macunu: Curaprox Enzycal 950 PPM Diş Macunu
  • 8. Hem diş sağlığını koruyan hem de florür içermeyen diş macunu: Epinafol Sensitive Diş Macunu
  • 9. Miniklerin diş sağlığını da önemsemek gerek: Jack N'Jill Bebek ve Çocuk Diş Macunu

Bir markete gittiğinizde rafları dolduran birçok farklı diş macununu görmek bazı soru işaretleri de yaratıyor. Örneğin; ''Diş macunu beyazlatır mı?'' diye düşünen çok sayıda insan var. Bu sorunun cevabı kesinlikle evet! Düzenli kullanımda diş macunu faydaları saymakla bitmez. Öte yandan, diş macunu renkleri anlamı da çok merak edilen konulardan biri. Diş macunu tüpünün altındaki tırtıklı kısımda yer alan renkler, diş macununun içeriğindeki kimyasal oranını gösteriyor. Siyah renkli karenin yer aldığı diş macunları tamamen kimyasal maddelerden oluşuyor.

Kırmızı renk diş macununun %70’in üzerinde kimyasal madde içerdiğini gösterirken, yeşil renk ise tamamen doğal maddelerden üretildiğini belirtiyor. "Diş macunu son kullanma tarihi nerede yazar?" diyorsanız, bakmanız gereken yer yine tüpün altında yer alan tırtıklı kısım. Gelelim bir diğer önemli soruya; diş macunu neyden yapılır? Diş macunlarında başta florür olmak üzere, kalsiyum karbonat, magnezyum karbonat ve fosfat tuzları gibi hafif aşındırıcı maddeler bulunur. Sodyum lauryl sülfatsa diş macununun köpürmesini sağlar. Diş macunu hakkında merak edilenleri öğrendik, sıra geldi kendinize uygun diş macununu seçmeye!

1. Diş macunundan beklenen beyazlatma etkisi için: Signal White Now Anında +1 Ton Beyaz Dişler


Diş Macunu

Dişlerimizi fırçalarken istediğimiz şeylerden ilki beyaz dişler. Her diş macunu size istediğiniz beyazlığı hemen veremeyebilir. Düzenli fırçalamak adetiniz değilse çoğu diş macunu sizi hüsrana uğratır. Eğer diş macununun sonuçlarını görmek için sabırsızlanıyorsanız size iyi bir haberimiz var.

Bazı diş macunları ilk fırçalamadan itibaren etkisini gösterir. Onlardan biri Signal White Now. İçeriğindeki mavi kovarin pigmentleri, dişlere anında beyazlık veriyor. Üstelik bunu yaparken diş minesini de güçlendiriyor. Sararmalara savaş açan diş macunu ilk fırçalamadan itibaren dişlerde 3 kat beyazlık vadediyor.

Ürünü İncele

2. Hem sigara içerim hem dişime bakarım diyenlere: Marvis Smokers Whitening Mint 85 mL Beyazlatıcı Diş Macunu


71YmTJG2BKL._AC_SL1500_

Prime üyesi olup avantajlardan yararlanmak için tıklayın!

Sigara kullanımı diş sağlığını oldukça kötü etkiliyor. Sigaradaki zararlı maddeler diş minelerine yapışıyor ve bu durum dişlerde sarı ve kahverengi lekeler meydana getiriyor. Diş eti çekilmesi ve ağız kokusu da bir diğer sorun. Tüm bu sorunlardan bıktığınız halde sigaradan vazgeçemiyorsanız, sigara içenlere yönelik üretilen diş macunları tam size göre.

Sigara içenlere özel üretilen diş macunlarının en iyi temsilcilerinden biri de Marvis Sigara İçenler İçin Diş Macunu. Leke karşıtı polimerlerle dişlerin doğal beyazlığına geri dönmesini sağlayan diş macunu, nane yapraklı özüyle nefesinizi de tazeler.

Ürünü İncele

3. Kendisi siyah, etkisi beyaz: Splat Blackwood Whitening Toothpaste


71+1elHWi7L._AC_SL1500_

Aktif karbonlu diş macunları son zamanların yeni trendi. Diş beyazlatmak için daha doğal bir yöntem olan aktif karbon, diş macunlarında sıkça kullanılmaya başladı. Bu diş macunları alışılmışın dışındaki siyah rengiyle de dikkat çekiyor.

Karbonlu diş macunu markaları arasında önce çıkanlardan biri Splat Special. Markaya ait Blackwood diş macunu, içeriğindeki aktif karbonla diş lekeleri ve tartarın üstesinden geliyor, huş ağacı kömürü ile de diş minesini koruyor.

Ürünü İncele

4. Doya doya soğuk su içmek için hassas dişlere özel: Sensodyne Hassasiyet & Güçlü Diş Etleri için Diş Macunu


Diş Macunu (1)

Hassas dişlerin verdiği rahatsızlığı çoğu kişi yaşamış olmalı. Hassasiyet, soğuk su içerken ve dondurma yerken iki kez düşündürür insanı. O hissi yaşamaktan kaçamayız çoğu kez. Diş hekimleri de bu konuda hassas dişlere özel diş macunlarını önerir.

Diş macunu önerileri arasında kaybolmak istemiyorsanız size Sensodyne'in bu duruma özel diş macununu önerebiliriz. Hassas dişlere yönelik geliştirilen diş macunu, ilk kullanımdan itibaren diş ve diş etini rahatlatır, hassas bölgelerde de koruyucu bir tabaka oluşturur.

Ürünü İncele

5. "Bir diş macunum olsun, her soruna çözüm olsun" diyenlere: Parodontax Tam Koruma Ferahlık Günlük Florürlü Diş Macunu


Bembeyaz dişlere sahip olabileceğiniz en iyi diş macunu çeşitleri

Ağız problemleri birçok kişinin baş belası. Ağız kokusu, diş eti çekilmeleri ve kanamaları, çürükler, lekeler derken sorunlar arasında boğuşup duruyoruz çoğu kez. Merak etmeyin, tek bir soruna odaklanan diş macunları gibi her soruna çözüm olan diş macunları da var. Parodontax Tam Koruma o diş macunlarından biri. Bu diş macunu çok yönlülüğü ile ön plana çıkıyor.

Her diş yapısına uygun olarak üretilen diş macunu 8 faydayı bir araya getiriyor. Diş eti, diş minesi ve ağız sağlığı için birçok yararlı özelliği barındıran diş macunu sayesinde sağlıklı bir ağız hayal değil.

Ürünü İncele

6. Lekelere savaş açan diş macunu: Arm&Hammer Advance White Beyazlatıcı Diş Macunu


Bembeyaz dişlere sahip olabileceğiniz en iyi diş macunu çeşitleri

Diş lekeleri beyaz gülüşlere gölge düşüren sorunlardan biri. Ne kadar fırçalasanız da kurtulamadığınız lekelere karşı özel üretilen diş macunlarına yönelmekte fayda var. Arm&Hammer diş macunu, dişleri 3 tona kadar beyazlatmayı vadediyor.

İçeriğindeki karbonat ve mikro parlatıcı kristaller sayesinde diş lekelerinin üstesinden gelmekte hayli başarılı. Diş yüzeyini hassas bir şekilde ve derinlemesine temizleyen macun, taze bir nefese de kapı aralıyor.

Ürünü İncele

7. Doğallığı önemseyenlere temiz içerikli diş macunu: Curaprox Enzycal 950 PPM Diş Macunu


Diş Macunu (2)

Birçok yararı olsa da çoğu diş macununda çeşitli kimyasallar bulunduğu bir gerçek. Doğal yaşamayı hayatının bir parçası haline getirenler diş macununda da doğal içerikli ürünleri tercih ediyor. Hem diş sağlığınızı korumak hem de doğal içerikli bir ürün kullanmak istiyorsanız, aradığınız diş macunu Curaprox Enzycal. Bu diş macununun en önemli özelliği içeriğinin temiz olması.

İçeriğinde SLS kullanılmadığı gibi alkol, mentol ve deterjan gibi sert tatları da içermiyor. İçerisinde bulunan enzim ve florür, çürüğe karşı bir kalkan görevi görüyor. İçeriği doğal olunca akıllara ''Organik diş macunu bozulur mu?'' sorusu gelebilir ama içiniz rahat olsun. Bu macunun da raf ömrü diğer diş macunlarıyla aynı.

Ürünü İncele

8. Hem diş sağlığını koruyan hem de florür içermeyen diş macunu: Epinafol Sensitive Diş Macunu


Diş Macunu (3)

Son zamanlarda birçok kişi zararlı olduğunu düşünerek florürsüz diş macunu arayışına girdi. Fayda ve zararları hala tartışma konusu olan florür, bazı diş macunlarında yok.

Florürsüz diş macunu tavsiye edilirken ön plana çıkan ürünlerden biri Epinafol Sensitive Aloe Vera. Aynı zamanda uygun fiyatlı bir diş macunu olan Epinofol Sensetive, içeriğindeki aloe vera özüyle dişleri koruyor.

Florür içermemesi sizi yanıltmasın, bu diş macunu da diğer diş macunları gibi lekelere ve çürüklere karşı etkili. Üstelik hassas dişlerin temizliği için de uygun.

Ürünü İncele

9. Miniklerin diş sağlığını da önemsemek gerek: Jack N'Jill Bebek ve Çocuk Diş Macunu


urun-10-1

Her gün gelişimini sürdüren çocukların kullandığı diş macunu da önemli. Ebeveynler çocukları için içeriği daha doğal ve çocuklara göre olan diş macunlarına yöneliyor. Bu arayışa son verecek en iyi diş macunu Jack N'Jill Kids. Tamamen çocukların ağız sağlığı ihtiyaçlarına göre üretilen diş macunu hayvanlar üzerinde test edilmemesiyle de öne çıkıyor. Ayrıca aroması olmayan diş macunu sayesinde çocukların dişini fırçalamak sorun olmaktan çıkıyor. Üstelik içeriğinde doğal bileşenler var. Bu sayede çocuklarınız diş macununu yutsalar bile sorun olmuyor.

Ürünü İncele

Hangi diş macunu en iyisidir?

Bu, kişisel tercihinize ve ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Ancak, diş hekimleri genellikle florür içeren diş macunlarını önerirler. Florür, diş minesini güçlendirerek çürük oluşumunu önleyebilir.

Diş beyazlatma diş macunları gerçekten işe yarar mı?

Diş beyazlatma diş macunları, dişlerinizi beyazlatmak için kimyasal maddeler içerirler. Ancak, bu diş macunları çoğunlukla yüzey lekelerini hafifletir ve dişlerinizin gerçek rengini değiştirmezler. Dişlerinizin daha beyaz görünmesini istiyorsanız, diş hekiminizle konuşarak profesyonel bir beyazlatma işlemi düşünebilirsiniz.

Diş macununu ne sıklıkla kullanmalıyım?

Diş macununu günde en az iki kez kullanmanız önerilir, yani sabahları ve akşamları diş fırçalama işlemini yapmalısınız. Ayrıca, diş ipi veya ağız suyu gibi diğer diş sağlığı ürünleri kullanarak diş sağlığınızı tamamlayabilirsiniz.

Diş macunlarında bulunan SLS nedir?

Sodyum lauril sülfat (SLS), birçok diş macunu ve diğer temizlik ürünlerinde köpürmeyi artırmak için kullanılan bir kimyasaldır. Ancak, bazı insanlar bu kimyasalın ağız kuruluğuna neden olduğunu bildirmişlerdir. Eğer ağız kuruluğu yaşıyorsanız, SLS içermeyen bir diş macunu kullanmayı düşünebilirsiniz.

Çocuklar için özel bir diş macunu kullanmalı mıyım?

Evet, çocuklar için özel olarak formüle edilmiş bir diş macunu kullanmalısınız. Çünkü, çocuklar için üretilen diş macunları genellikle daha az florür içerirler ve çocukların dişlerinde diş çürüklerine neden olabilecek aşırı florür birikimini önlerler. Diş macununun tadı da çocukların beğenisine uygun olarak hazırlanmıştır.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler