KADIN

'Benim annem en iyisine layık ama çok da param yok' diyenlere...

'Benim annem en iyisine layık ama çok da param yok' diyenlere...

Anneler gününde annenize anneler günü hediyesi alacaksınız ama bütçeniz yeterli değil. O zaman buyurun haberimize...

Ona ne yapsanız yetmeyecekmiş gibi geliyor ise o zaman harika bir kahvaltı hazırlamaya ve sürpriz yapmaya ne dersiniz?

Her gün size bıkmadan usanmadan aynı heyecanla kahvaltı hazırlamış, hünerli ellerinden sizin en sevdiklerinizden oluşan kusursuz sofralar kurmuş olan annenize bu anneler gününde sizde ona layık bir kahvaltı sofrası hazırlayabilirsiniz.

Bu güzel ve onun için özel olan güne harika başlamasını ve yüzünde kocaman bir gülümseme olmasını istemez misiniz?

Anneler zaten maddi değeri olan hediyelerden çok onun için kendi elleriniz ile yapacağınız ve yaptığınız küçük sürprizlere daha çok bayılırlar ve mutlu olurlar. Aslında onları mutlu etmek çok kolaydır. İçten gelen bir öpücük, sarılma, “anne seni çok seviyorum” cümlesi ona yeter de artar bile.

Ama bu özel günü taçlandırmak ve daha da güzelleştirmek ise bizim elimizde.

Annenize özel hazırlayacağınız bu kahvaltı sofrası için hoşunuza gidecek bazı püf noktalarına göz gezdirmeniz çok işinize yarayabilir.

• Bu güne özel hazırlayacağınız bu kahvaltı sofrasının olmazsa olmazları dışında annenizin sevdiği lezzetlere yer vermeniz onu iki kat daha sevindirecektir. Örneğin; omleti onun sevdiği türden yapabilir, kendi annesinden özlediği lezzetlerle sofrayı donatabilirsiniz. Ya da annenize özel kalpli krepler yapıp üzerine çikolata sos ile ona özel bir not düşebilirsiniz.

• Bu kahvaltı sofrasını süsleyecek olan en güzel ve mis kokulu şey ise anneler günü çiçeğidir. Annenizin en çok sevdiği çiçeklerden bir buket yaptırarak masanın merkezine koyarsanız annenizi kalbinden vurmuş olursunuz. Bu çiçek hem masanızı süsleyebilir hem de daha sonra annenize hediye edebilirsiniz.

• Çiçek konusunda kararsızsanız en güzel görüntüye ve kokuya sahip şu çiçeklerden birini veya birkaçını alabilirsiniz. Orkide, saksı çiçeği, karanfil, menekşe, erguvan, açelya, ortanca, begonya ve lilyum en güzel çiçekler arasındadır.

• Anneler onlara dair yazılmış notları çok severler. O yüzden annenizin kahvaltı tabağının kenarına, peçetesine veya annenize özel aldığınız çiçeğin kenarına süslü mandallarla anneler günü kartı hazırlayabilirsiniz.

• Kahvaltılar hele de özel gün kahvaltıları kalabalıkla ve sohbetle güzelleşir. Annenize anneler gününe özel hazırladığınız bu kahvaltı sofrasında sevdikleri ile sürpriz yapmak da çok farklı ve güzel bir sürpriz olabilir. Uzun zamandır görmediği sevdiği bir arkadaşı, kardeşi veya yakınını da çağırarak bu anneler günü kahvaltısını sürprizlerle dolu şahane bir organizasyona dönüştürebilirsiniz.

• Kahvaltı sofrasında kullanacağınız örtüler, peçeteler ve servisler onun en sevdiği renklerle bezenebilir.

• Ona özel konforlu bir koltuğu masanın en sevdiği köşesine konumlandırarak kendini kraliçeler gibi hissetmesini sağlayabilirsiniz. Hatta papatyalardan kendi elinizle dahi yapabileceğiniz güzel bir taç ile de annenizi dilediğinizce şımartabilirsiniz.

Anneniz ile geçireceğiniz her vakit değerli. Hele ki güne onunla ve böyle şahane güzelliklerle dolu bir sofra ile başlamak hem ona hem de size çok iyi gelecektir.