HABER

BETA HCG 23 günde zayıflatıyor

İZMİR (İHA) - Dünyanın birçok ülkesinde yaklaşık 20 yıldır uygulanan Beta HCG programını Türkiye'de ilk uygulamaya başlayan Dr. Ahmet Refik Sayman, programın sadece bir zayıflama programı olmakla kalmayıp şeker, kolesterol ve yüksek tansiyon gibi hastalıkların tedavilerinde de destekleyici özelliği bulunduğunu söyledi.

Kadınların yüzyıllardır süregelen güzel görünme arzusu, bugün bilimin en önemli alanlarından birini oluşturuyor. Beta HCG sağlıklı yaşam paketi için Hollanda'da eğitim alan ve Türkiye'de bu uygulamayı ilk başlatan Dr. Ahmet Refik Sayman, kadınların artık sadece güzelleşmek değil, çekici bir görünüm kazanırken sağlığını da korumak istediklerini belirtti. Tıp dünyasının son harikalarından biri olan ve sadece 23 günde hem estetik bir görünüm hem de sağlık vadeden Beta HCG sağlıklı yaşam paketi programının dünyada yaklaşık 20 yıldır uygulandığını söyleyen Dr. Sayman, hastalarıyla yaklaşık bir saat ön görüşme yaptıklarını kaydetti. Hastaların ilk gün kan tahlillerini yaptıklarını anlatan Dr. Sayman, tahlil sonuçların göre kişiye özel diyetle birlikte 23-45 gün arasında değişen süre boyunca her gün göbek deliği çevresine insülin iğnesiyle Beta HCG enjekte ettiklerini ifade etti. Enjeksiyonun hastalarda herhangi bir acı, yanma ve morluk hissi meydana getirmediğini de vurgulayan Dr. Sayman, tedavinin kişiye özel olduğunu, bazılarının tedavisinin 23, bazılarının da 45 gün sürebildiğini belirtti.

Tedavi süresince hastaların kilolarının en az yüzde 10'unu yağ dokusu olarak kaybettiğini söyleyen Dr. Ahmet Refik Sayman, diyetin doğru zamanda uygulanmasıyla birlikte hastaların spor yapmaları halinde daha çok kilo verdiklerini vurguladı. Hastaların tedavi sürecinde sadece yağ dokusu kaybettiklerini ifade eden Dr. Sayman, kilo verenlerde kemik kaybı, kas, protein ve mineral kaybı olmadığını açıkladı. Bu durumun hastalarda daha enerjik bir hal meydana getirdiğini kaydeden Dr. Sayman, "Bu tedavi tamamlandığında birçok hastamızda şeker, kolesterol ve yüksek tansiyonun normal seviyelere düştüğünü, buna bağlı olarak moral motivasyonu ve cinsel yaşamlarının en üst düzeyde olduğunu gözlemledim. Bu tedavi aşamasından sonra yapılan diyetlerde de sınırlama yapmıyoruz. Hastamızın günlük kalori değerlerini veriyoruz, ona göre bu kalori değerlerini aşmadan pizzadan dondurmaya her istediğini yiyebiliyor. En önemli nokta; verdiğiniz kiloları artık bir daha asla geri almıyorsunuz. Ne kadar kilo verirseniz verin, vücudunuzda sarkma olmadığı gibi aksine sıklaşıyor. Artık bu tedavi sonrası sizin yeni bir sağlıklı yaşam biçiminiz oluşuyor" dedi.

Dr. Ahmet Refik Sayman, Beta HCG'nin hamile kadınların plasentasından yapıldığını ve tamamen doğal bir madde olduğu için hiçbir yan etkisinin olmadığını söyledi. 12 yaşından küçük çocuklar, hamile ve doğum kontrol hapı kullanan bayanlar dışında herkesin bu tedaviyi uygulayabileceğini anlatan Dr. Sayman, bu tedavide başarı oranının yüzde 100 olduğunu sözlerine ekledi.

1959 yılında Dr. Simon tarafından geliştirilen Beta HCG isimli ilaç, Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA-Food and Drug Administration) tarafından onaylandı. Hamile bayanların bebek kordonuna bağlı olduğu plesantadan elde edilen ilacın hiçbir sentetik ve hayvansal katkı maddesi içermediği de belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön