HABER

Beyaz Rusya'da "Sauna" Şampiyonası

MİNSK (İHA) - Beyaz Rusya'nın başkenti Minsk'te ülke tarihinde ilk kez sportif sauna "Sıcak Buhar-2002" şampiyonası gerçekleştirildi.

Artı 95 ve 100 derecedeki buhar sıcaklığına, hatta daha fazlasına dayanabilme mücadelesine onlarca bayan ve erkek katıldı. Yarışmada, bu Ağustos ayında, Finlandiya'da yapılacak Dünya Sportif Sauna Şampiyonası'na katılacak "sporcular" belirlendi.
Dereceye girmeye çalışan yarışmacılar, ilk önce soğuk suya girdi. Yarışmacılar daha sonra özel olarak hazırlanmış kabinlere altışar kişi girerek, en uzun süre yüksek sıcak ve nem ortamına dayanmak için mücadele ettiler. bazı yarışmacılar yüksek sıcağı dayanamayıp baygınlık geçirdiler.

Yarışmada kadınlar arasında ilk sırayı 43 yaşındeki Valentina Ulitskaya, 24 dakika 23 saniye, yüksek sıcak ve nemde kalarak aldı. Erkekler arasında ise 44 yaşındaki Sergey Trifonov, 21 dakika 7 saniye ile birinci oldu.

Bu arada yarışma öncesi Beyaz Rusya'nın ünlü "Mıknatıs Adam"ı Vyaçeslav Hroneko, bir gösteri yaptı. "Hroneko, cam şişe, ağaç ve taş gibi nesnelerden oluşan 180 kiloluk yükü, göğsütne ve sırtına yapıştırarak yere düşürmeden dolaştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön