KADIN

Beyin Tümörüne Yakalanan Miniğin Bir Hayvan Barınağında Gönüllü Olarak Verdiği Yaşam Mücadelesi

Beyin Tümörüne Yakalanan Miniğin Bir Hayvan Barınağında Gönüllü Olarak Verdiği Yaşam Mücadelesi

Erken dönem çocukluk hastalıkları bir ailenin en büyük kabusudur. Oldukça nadir görülen bir çocuk hastalığına yakalanan 6 yaşındaki Bryce Hill mücadeleye patili dostlarıyla devam ediyor. Beyin Tümörüyle Mücadele Ederken

Her şey iyi giderken…

İllinoisli Bryce Hill normal ve sağlıklı bir çocuk olarak hayatına devam ederken, konulan teşhisle birlikte bütün hayatı değişti. Geçen sene, erken çocukluk döneminde görülen nadir bir beyin tümörüne yakalanan küçük çocuğun hayatı bir anda hastane koridorlarında geçmeye başladı.

Testler bir yandan, kemoterapiler diğer yandan…

İnsanın içini sıkan bu kelimeler küçük bir çocukla yan yana gelince iyice dayanılmaz oluyor. Bryce Hill, bir yandan testlerle, bir yandan kemoterapi tedavileriyle uğraşırken moralini hiç kaybetmedi. Onu her şeyden fazla seven annesinin yanı sıra tüylü ve patili bireylerden oluşan ikinci ailesi hep yanındaydı!

Hayvanları düşünmeyi hiç bırakmadı

Ocak ayındaki altıncı doğum gününde hediye yerine, evlerinin yakınındaki hayvan barınağına bağış isteyen küçük çocuğun bu isteği sevenleri tarafından geri çevrilmedi. Bryce, toplanan yardımları şubat ayında kendi elleriyle barınağa getirdi. Barınaktaki patili dostları, Bryce’ın sayesinde mamalardan temizlik maddelerine kadar pek çok malzemeye kavuştu.

Barınak, küçük Bryce’a minnettar

Doğum gününde bile barınaktaki patili dostlarını düşünen Bryce’ın bu fedakarlığı barınağın işletmecilerini harekete geçirdi. Hayvanlara karşı duyduğu karşılıksız sevgi onur belgesiyle ödüllendirilen Bryce, barınakta gönüllü bakıcı olarak yer buldu. Bryce, bundan sonra haftanın bir günü ya da kendisini iyi hissettiği zamanlarda gönüllü bakıcı olarak kedilerle ilgilenecek.

Sıra dışı bir çocuğun gururlu annesi

Bryce’ın annesi Gina, küçük oğluyla gurur duyduğunu söylüyor. Küçük çocuğun, her barınak ziyaretinden sonra gelecek sefer için daha da heyecanlandığını ekleyen annenin en büyük temennisi oğlunun bulduğu moralle birlikte bir an önce sağlığına kavuşması.

Bryce evde de yalnız değil

Bryce, hayvanlarla olan arkadaşlığına barınaktan sahiplendiği bir köpekle evde de devam ediyor. Rikko adını verdikleri sevimli köpek onu çok seven arkadaşından bir an bile ayrılmıyor. Bryce’ın annesi Gina, bu sevimli anları oğlunun adına açtığı Facebook sayfasında sık sık paylaşıyor.

Bütün dünyadaki hayvanseverler onun için dua ediyor

Küçük çocuğun annesi Gina, oğlunun hastalıkla mücadelesini ve hayvan sevgisini bütün dünyaya duyurmak için “Bryce's Battle, No One Fights Alone” isimli bir Facebook sayfası açtı. Küçük yaşında büyük bir hastalıkla mücadele eden Bryce’ın hikayesini duyan binlerce kişi, ona güzel mesajlarını iletmek ve bu zorlu süreçte destek olmak için Facebook sayfası aracılığıyla ona mesajlar gönderiyor. Tümörü kontrol altına alınan ve tedavisi olumlu yönde seyreden küçük hayvanseverin mücadelesine destek olmak isterseniz, siz de Facebook sayfası aracılığıyla ona ulaşabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.