Beyoğlu'nda polise taşlı saldırı

Beyoğlu'nda uygulama yapan motorlu yunus ekipleri taşlı saldırıya uğradı. Yaralanan 2 polis memuru hastaneye kaldırıldı. Olayla ilgili 5 kişi gözaltına alındı.

Tarlabaşı'ndaki Peşkirci Sokağı'ndan uygulama yapan motorize polis ekipleri çevredeki binalardan taşlı saldırıya uğradı. Polis memurlarından biri kulağından, diğeri ise kafasından yaralandı. Yaşanan olayın ardından çok sayıda polis ekibi olay yerine geldi ve binalarda arama yaptı. Bu sırada, mahallede bulunan bazı vatandaşlarla polis ekipleri arasında gerginlik yaşandı. Yaralanan polisler Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Olayla ilgili 5 kişi gözaltına alındı.

Çıkan arbedede polislerin havaya ateş açtığını belirten çevredekiler 2 polis memurunun yaralandığını gördüklerini söyledi. Polisin olayla ilgili araştırması sürüyor. CİHAN

en son haber

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
Polis vatandaşa bir tokat atarsa, TCK’nın 94. Maddesinin 1. Fıkrası gereği; 3 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası ile yargılanıyor, Vatandaş polise bir tokat atarsa, TCK’nın 265. Maddesinin 1. Fıkrası gereği; 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası ile yargılanıyor. Bu durum Anayasamızın eşitlik ilkesine aykırı. Vatandaşın canı canda, polisin canı patlıcan mı? Vatandaşa tokat atan poliste, polise tokat atan vatandaşta aynı cezayı alsın.Böylece herkes haddini bilsin
sen ne tokatından bahsediyorsun? 5 kişi öldü 11 kişi gözsüz kaldı, hastaneye kaldırılan yaralılar var. Hangisi için ceza verildi.....?
Polise saldıran olursa (PKK'lı değilse) hemen bulunuyor, Polisimiz birilerini (mesela OTOPARKTA) darp ederse ne hikmetse TESPİT edilemiyor derken, polisimizin de yetkilerinin tam ve yeterli olması gerektiğine inanıyorum, ama bu yetkisini tarafsız ve KANUNLAR ÇERÇEVESİNDE, karşısındaki düşmanı değil de, HASMI değil de, o an için ''ZAP-I RAPT'' altına alınması gereken kişiler olarak görmesi gerekir diye düşünüyorum. Polisimiz kanunlara başta kendi uyarak örnek olmalı ve saygınlığını sağlamalıdır. Müdahale etmesi gerekiyorsa da inciltmeden ve rencide etmeden yapmalıdır. Saygılar.
Çapulcu takımı ve CHP zihniyeti tüm kural tanımamazlığı ile iş başında.capulcuların insanlık dışı hareketleri ne zmn insanca yaşamayı öğrenecekler hesapta özgürlük demokrasi diye ortalıkta gezerler.
tarlabaşının çoğu mahalleri özellikle çukur mahallesinin yıkılması, halkının türkiyenin değişik yerlerine sürülmesi gerek, her türlü pislik, uyuşturucu, fuhuş, gay ilşki, terör örgütü üyeleri bile burada rahatça barınıyor, çukur mahallesinde aşırı derecede hırsız var.
Polis vatandaşa bir tokat atarsa, TCK’nın 94. Maddesinin 1. Fıkrası gereği; 3 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası ile yargılanıyor, Vatandaş polise bir tokat atarsa, TCK’nın 265. Maddesinin 1. Fıkrası gereği; 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası ile yargılanıyor. Bu durum Anayasamızın eşitlik ilkesine aykırı. Vatandaşın canı canda, polisin canı patlıcan mı? Vatandaşa tokat atan poliste, polise tokat atan vatandaşta aynı cezayı alsın. Böylece herkes haddini bilsin.
ölmezsiniz merak etmeyin polisler ! sizin gezide yaptıklarınızı unutmadık ! bu hiç bir şey bunun yanında !
Polisin yetkisi kısıtlanırsa olacağı budur.Etraf Çapulcu,vatan haini şerefsizlerle dolu.
bu kanunları değişin artık biz ab ye uyamayız onların durumları bizden cok farklı karınları geniş adam ve kendi dininden olanı korur Müslüman olan bikimsede onlar için teröristir bunu unutmayın polisimize karşı gelenin cezası büyük olsun almanyada polis dedinmi donlarına sıcıyorlar bizde ise polis maymun olmuş sanki gelen vuruyor giden vuruyor kötülükten kim kurtaracak bizi polis tabiki bi durum oldumu polis diye bağırıyoruz polise kalkan el anında kırılsın
o evlere girerken aceba araMA izni almışlarmı
Askere Polise Kalkan Eller Kopsun Annesine Çocuğuna Dahi Sarılacak Kolu Olmasın NE MUTLU TÜRKÜM TÜRKİYEM ASKERİMİZİN POLİSİMİZİN HERZAMAN YANINDAYIZ
BİR ÜLKENİN EMNİYET GÜCÜ BÖYLE OLMAZ. POLİSE VE JANDARMAYA DAHA ETKİN UYGULAMALAR TANINMALI. GEREKİRSE SİLAH KULLANABİLMELİLER. BÖYLE ANARŞİ OLMAZ.
amerika da olsa çekip vurur polis. ama burası Türkiye !
televizyonda haberi izledim polise yapılan hareket hos degilde benim dikkatimi ceken gariban olsa polis cagırsan bir kisi ya gelir ya gelmez polis olunca baktımda emniyet genel mudurlugu dahil istanbulda ne kadar polis varsa gelmis neredeyse sokaga sıgmayacaklar tesekkurler
Diğer Haberler