Billoris Köprüsü dakikalar içinde sular altında kaldı! Yüzlerce kişi bu anı görmek için akın etti

Siirt'te suların yükselmesiyle birlikte yıllardır vatandaşlar tarafından kullanılan Billoris Köprüsü sular altında kaldı. Ilısu Barajı havzasında yükselen suların köprüsü su altında bırakmasının ardından bölge ziyaretçi akınına uğramaya başladı. Billoris Köprüsü'nü görmeye gelen vatandaşlar, bölgede düzenlenen tekne turlarıyla doğa olayına tanıklık etti.

Ilısu Barajı’nın su tutmaya başlamasıyla birlikte Siirt kent merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunan Billoris Köprüsü sular altında kaldı. Vatandaşlar, yıllardır geçiş güzergahı olarak kullanılan köprünün son halini görmek için bölgeye akın etti.

Teknelerle turlar düzenleniyor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Tarih katili AKP nin eseri
akp kadar taş düşsün başınıza hahahahah
Ilı şu Barajı Harika güzellikler katmıştır Mardin Batman Siirt Şırnak illerine harika bisi olmuş yakından gördüm harika bisi Olmuş Cennetten bir bahçe sanki Birde enerji gelirini hesaba koyarsak müthiş bir proje yapanlardan allah razı olsun denir buna başka bisi demek haksizlik olur
@cool709 ben senin yerinde olsa önce Türkçe konuşmayı , sonra yazmayı öğrenirdim, daha sonra oradaki insanların yaşamları nasıl değişti diye bilgi alırdım, tek geçim kaynağı olan fıstık artık içi boş olacak , çiftçi aç kalacak bu mu cennet.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler