Bir tek zil takıp oynamadıkları kaldı!

Erdoğan, "Türkiye'nin uluslararası saygınlığını düşünmek, güven ve istikrarını düşünmek, demokratik ve ekonomik kazanımlarını gözetmek sadece AK Parti'nin görevi midir? Biz tek başına da kalsak demokrasiyi yüceltmeye devam edeceğiz." dedi.

Başbakan Erdoğan Şanlıurfa Kadın Kolları Kongresi'nde konuştu. Erdoğan ülkenin geleceğini düşünmenin sadece iktidar partisinin görevi olmadığını söyledi.

Erdoğan şöyle konuştu: "Türkiye'nin uluslararası saygınlığını düşünmek, güven ve istikrarını düşünmek, demokratik ve ekonomik kazanımlarını gözetmek sadece AK Parti ‘nin görevi midir? Biz tek başına da kalsak demokrasiyi yüceltmeye devam edeceğiz." dedi.

İzleyicilerin ‘AK Partiye uzanan eller kırılsın' sloganına karşı çıkan Erdoğan "Biz öyle bir medeniyetin mensuplarıyız ki, orada Yunus, Mevlana, Hacı Bektaşi Veli'ler var. Onlar ne diyor: Biz, bize uzanan ellerin kırılmasını değil, bizde şevkat elleri olmasını temenni ederiz. İstiyoruzki herkes sorumluluk duygusuyla hareket etsin." dedi.

"Bu ülkenin itibarını zedelemeye, bu milletin iradesini hiçe saymaya, hukuk sistemini tartışmalı hale getirmeye kimin hakkı var?" diye soran Erdoğan
"Gerilim ve kriz üreterek ülkenin kaynaklarını heba etmeye kimin hakkı var? Kimse bu vebali taşıyamaz. Milletin iradesi hiçe sayılamaz. Milletin ahını alırar. Kimse Türkiye'yi geri götüremez, 3. sınıf ülke gibi gösteremez. Hayırlı bir iş yapmak gibi derdiniz yok, bari gölge etmeyin." diye konuştu.

Son gelişmelerden sonra bazılarının zil takıp oynamadıkları kaldığını belirten Başbakan Erdoğan Onlara söylüyorum. Meydanlar ortada, millet meydanlarda. Demokrasi bu, cumhuriyet, cumhur bu, kararı millet verecek. Onlar hukukla millet iradesini karşı karşıya getirmeyi düşünüyorlar.

Onlar çağdaş değil otoriter bir ülke peşine düşerler. Bunun hesabını yaparlar. Eskimiş, modası geçmiş yasakçı fikirleri var. Biz ayrımcı politikaların yanında olmadık. Hep karşısındaydık. Millet sandıkta bunu anlattı, yine anlatacak. Korktukları, rahatsız oldukları, millet iradesi, millet egemenliğidir. Zarar verdikleri demokrasi ve hukuk devletidir" dedi.