BMW bu kez Kubica'yla podyumda

Malezya Grand Prix'yi ikinci sırada bitiren BMW Sauber pilotu Robert Kubica, sonucun BMW için "harika" olduğunu söyledi.

2006 İtalya Grand Prix'den bu yana ilk podyum finişini gerçekleştiren Polonyalı sürücü, "Takım için harika bir sonuç. Avustralya Grand Prix'de yarış dışı kaldıktan sonra, Monza 2006'dan bu yana ilk kez podyuma çıkmaktan dolayı kendim ve takımım adına çok mutluyum" dedi.

Startta çok iyi bir çıkış yapamadığını belirten Kubica, "İlk virajda fren yapınca aracın kontrolünü kısmen kaybettim ancak birbirine çok yakın giden Trulli ve Nick birbirine dokununca sollamayı başardım" dedi.

Daha sonra hızını ve rakipleriyle arasındaki mesafeyi korumaya çalıştığını belirten Kubica, "Ferrari'nin hızına yetimeyeceğimizi biliyorduk fakat yine de basmaya devam ettik. İkinci pit stoptan sonra Heikki Kovalainen'in 17 saniye arkamda olduğunu gördüm. Bunun üzerine gelecek yarış için motoru yıpratmamak için deviri düşük tutmaya karar verdik" diye konuştu.

Bu arada yarış öncesinde biraz hasta olduğunu ve bu nedenle konsantrasyon sağlamakta güçlük çektiğini ifade eden Kubica, buna karşın yarışın başarılı geçtiğini söyledi.

Takımın şu anki formundan çok memnun olmakla birlikte rekabetin tüm hızıyla sürdüğünü hatırlatan Polonyalı sürücü, "Herşeyden önce şu anki hızımız bizi mutlu etmeli. Sezona başlarken çok iyi görünmüyorduk. Şu an ki sonuçları alacağımı söylemek zordu" dedi.

Azami süratte yaşanan sorunun yarışları daha zorlu hale getirdiğini kaydeden Kubica, "Çünkü virajlarda basmak zorundayız, düzlüklerde boşluğu biraz kapatıyoruz, o nedenle uzun mesafeli yarışlarda lastik aşınması da olunca sonuca ulaşmak kolay olmuyor" diye konuştu.

TurkiyeF1.Com