Bodrum'da korkutan yangın!

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, henüz belirlenemeyen bir nedenle makilik alanda çıkıp tarım arazisine de sıçrayan yangın yerleşim yerlerini tehdit ediyor.

Bodrum'un Ortakent - Yahşi Beldesi'nde Açık Kırlar Mevkii'nde bugün akşam saatlerinde henüz belirlenmeyen bir nedenle yangın çıktı. Makilik alanda başlayan yangın rüzgarında etkisiyle sürekli yön değiştirirken tarım arazisine de sıçradı.

Yangına Bodrum Orman İşletmesi'ne ait 2 helikopter, bir uçak, 6 arazöz, 16 belediye itfaiye aracı 150 orman işçisi, Bodrum Akut Ekibi ile vatandaş söndürme çalışmalarına katıldı. Dumandan etkilenen iki orman işçisi ambulanslarda tedavi edildi. Bitez'de bağ evlerine yangının 20 metre yaklaşması nedeniyle emniyet güçleri evdeki insanları boşalttı. Yangını uzun süre balkonlarından seyredenler alevler yaklaşınca evlerini terk etmek zorunda kaldı.

Güvenlik nedeniyle evinden çıkan Ahmet Sertel, yangının Bodrum Turgutreis Karayolunun yanındaki su parkının hemen arkasından başladı belirtti, "Yangın hızla yayıldı iki kilometre ilerleyip evlerimize kadar geleceğini tahmin edemedik itfaiye ve orman ekipleri hızla müdahale etmeseydi evler yanacaktı" dedi.

Yangında ilk belirlemelere göre 60 hektarlık makilik ve tarım arazisi yanarak kül oldu. Yangını kontrol altına alma çalışmaları sürüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
yakın ranta çevirın
vicdansızlar araclardan yanık sigara atanların ocakları sönsün inşallah
sigarayla ilgisi yok, doğrudan kundak bu. çok değil daha 3 gün evvel başbakan bodrumu gizlice ziyaret edip kıyılarda yıkımdan bahsedince merkezi yerlerde biranda inşaat alanı yaratma telaşı başladı. yanan bölge tapulu fakat orman arazisi olarak geçtiğinden inşaat yapılamayan 2b sınıfındaydı. şimdi yandı ve sınıfı değişecek, kıyılarda birşeyler yıkılacak ve bu manzaralı tepede çok değil 3-5 sene içinde yapılar göreceğiz.
bu araçtan sigara işi değil düpedüz rant işi
SİGARA İŞİ DEĞİL BU ARKADAŞLAR İNSAN KAÇAKÇILARI BİRKAÇ YERDE YANGIN ÇIKARIYOR JANDARMA YANGINLA UĞRAŞIRKEN ONLARDA İŞLERİNE RAHATÇA BAKIYORLAR OLAY BU KADAR BASİT. AMA TARIM ARAZİSİ AÇMAK İÇİN YAKAN OLDUYSA ONLARIN OCAKLARI SÖNSÜN.
gözünü sevdiğim 2B YASASI yakılmadık yer bırakmıyor.... ne dürüst vekillerimiz varmış......
periyodik olarak her bir kaç yılda bir 2b kanunu adı altında ormanların peşkeş çekilmesi yasası çıkartırsan daha çok yangın çıkar
Diğer Haberler