HABER

Borçlarını ödemek için çalıştığı ocakta öldü

Bursa'da meydana gelen grizu faciasında hayatını kaybeden Ahmet Çetin'in, emekli olmasına rağmen borçları nedeniyle bir hafta önce işe girdiği öğrenildi.

Patlamada, Çetin'in ısrarıyla işe giren amcasının oğlu da hayatını kaybetti.

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesindeki kömür ocağında meydana gelen grizu faciasından dramlar çıkmaya devam ediyor. Patlamada göçük altında kalarak hayatını kaybeden Ahmet Çetin (42) ile Mehmet Çetin'in (46) Kütahya'nın Gediz ilçesine bağlı Gümüşlü köyündeki evlerinde yas var. 4 çocuk babası Ahmet Çetin'in bu yıl madenden emekli olduğu, yeni traktör alıp kızını evlendirdiği için borçlandığı öğrenildi. Çetin'in borçlarını ödemek için Mustafakemalpaşa'daki kömür ocağında bir hafta önce işe başladığı, kendisi gibi emekli olan amcasının oğlu Mehmet Çetin'i de ısrarla aynı yerde işe soktuğu ortaya çıktı.

Ahmet Çetin'in kızı Selma Çetin (23), babasının borçlarını ödemek için çalışırken hayatını kaybettiğini söylerken gözyaşlarına boğuldu.

2 çocuk babası Mehmet Çetin'in eşi Remziye Çetin ise yaşadığı acı kaybın şokuyla kameralara konuşmakta zorlandı. Gözü yaşlı aileler, Mehmet ve Ahmet Çetin'in zayıf bir ihtimal de olsa göçük altından sağ çıkabileceği yönündeki ümitlerini koruyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön