HABER

Borcunu kanla temizledi

Borcunu kanla temizledi

Bankalardan sahte kimlikle adına kredi çektiği iki arkadaşını vahşice öldüren zanlı tüyler ürperten cinayetleri itiraf etti.

FİLM GİBİ CİNAYET

Adana'da adına hesap açtırıp kredi çektiği arkadaşını öldürüp cesedini 3'e bölen, daha sonra suç ortağını da uyurken öldüren Mehmet Ali Özcan (33) hakkında biri ağırlaştırılmış olmak üzere 2 kez müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. Cumhuriyet Savcısı tarafından hazırlanan iddianamede korkunç cinayetler zinciri şöyle yaşandı: Askerliğini yapmadığı için kardeşinin kimliği ile sahte pasaport çıkartıp gittiği Irak'ta bir süre ABD üslerinde çalışan Mehmet Ali Özcan, Türkiye'ye döndü.

ŞEYTANIN AKLINA GELMEZ

Liseden arkadaşı Mustafa Kılınç (31) ve Fatih Hızlısoy'un (31) adlarına sahte nüfus cüzdanı çıkartan Özcan, bankalardan kredi kartı aldı. Düşük limitli oldukları için bankalardan kredi alamayan Özcan, kart limitlerini yükseltmek amacıyla üniversite arkadaşının ağabeyi Cem Altunbaş'tan yüksek faizle borç aldı. Özcan, aldığı 80 bin TL'yi Kılınç ve Hızlısoy adına açtığı hesaplara yatırıp çekerek kartların limitlerini yükselttirdi. 4 ayrı kredi kartı hesabından yaklaşık 100 bin TL'lik kredi çeken zanlı, kartların limitlerini kullandı. Beklediği parayı alamayan Kılınç, Özcan'a polise gideceğini söyledi.

SUÇ ORTAĞINA 4 KURŞUN

Özcan, Cem Altunbaş ile birlikte Kılınç'ı ortadan kaldırmaya karar verdi. 1 Aralık 2007 günü Kılınç'ı arkadaşı Altunbaş'ın çiftliğinde tüfeğin dipçiği ile vurup öldürdü. Cesedini de Altunbaş ile başından, kollarından ve ayaklarından ayırıp gömdü. Kılınç'ın kaybolduğunu ailesinin polise bildirmesi üzerine paniğe kapılan katil cinayetin tek görgü tanığı Altunbaş'ı da aynı çiftlik evinde 7 Şubat 2008'de uyurken 4 kurşunla öldürdü. Olayı soruşturan polis ve jandarma, Özcan'ı yurtdışına kaçmak üzereyken yakaladı. Tutuklanan Özcan, Kılınç'ı öldürmekten, Adana 4'üncü Ağır Ceza, Altunbaş'ı öldürmekten ise Adana 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak.

CESEDİ ÇUVALLARA DOLDURMUŞ!

Dolandırıcılık suçunu kabul eden Mehmet Özcan, itirafı halinde cezasının düşeceğinin bildirilmesi üzerine, arkadaşı Mustafa Kılınç ve Cem Altunbaş'ı öldürdüğünü söyleyerek cesetleri çiftlik evinin bahçesine gömdüğünü belirtti. Yapılan aramada Kılınç'a ait ceset parçaları çuvalların içinde bulundu.

Sabah

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön