HABER

''Böyle nezaketsiz ve şımarık iktidar görmedim''

Akçakoca - (AA) - TBMM Başkanvekili Meral Akşener, AK Parti iktidarını eleştirerek, "Üç dönemdir Meclisteyim böyle nezaketsiz ve şımarık iktidar görmedim" dedi.

Akşener, MHP'nin Akçakoca Belediye Başkan Adayı Okan Yanmaz'ın tanıtım töreni için Düzce'nin Akçakoca ilçesine geldi. Bir restorandaki tanıtım töreninde konuşan Akşener, 22 Temmuz seçimlerinin adaylar ve siyasi partiler arasında hizmet yarışından çok laiklik kaygısı ve cumhurbaşkanlığı seçimi odaklı geçtiğini belirtti.

O dönem seçim çalışmalarında, Bakırköy'de laikliği, Esenler'de ise Müslümanlığı koruyacağına dair seçmenlerce kendisine yemin ettirildiğini aktaran Meral Akşener, MHP'nin cumhurbaşkanının eşinin türbanına karışmadığını, ama eşi türbanlı bir cumhurbaşkanı seçilmesiyle de kimsenin tenceresindeki yemeğin artmadığını söyledi.

Kendisinin üç dönemdir Mecliste olduğunu kaydeden Akşener, "Böyle nezaketsiz ve şımarık iktidar görmedim. 'Oyun kadar konuş' tarzı görmedim. Mecliste bir nezaket olur, nezahet olur. Zaman zaman mutabakat olur. Bize muhalefet görevi verildi, onlara iktidar görevi" dedi.

"Ergenekon" soruşturmasına, milli değer sayılan "Ergenekon" adının verilmesinden rahatsızlık duyduklarını ifade eden TBMM Başkanvekili Akşener, şöyle devam etti:
"Suçlu kimse, hukuk devleti, cezasını verecektir, ama bir korku atmosferi oluşturulmaya çalışılıyor. Artık herkes dinlediğini hissediyor. Ev hanımları bile yemek tariflerini 'telefonda olmaz, yüz yüze vereyim' diyor. Siyaset itibarsızlaştırıldı. Asker, polis itibarsızlaştırılıyor. Hukuk itibarsızlaştırılıyor. 28 Şubatta 'gücün hukuku' kavramını kullananlar, bugün 'oyun kadar konuş' diyenler. Dünün zulme uğrayanları bugün 'gücün hukuku'nu kullanıyorlar, ama bunun kimseye faydası olamaz."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön