HABER

Bu da bisikletli eğitim

Muş'un Tabanlı Köyü'nde oturan Cüneyt Fidan (17) okumak için her gün 40 kilometre yol kat edip okuluna gidip geliyor. Yatılı kalmak için okul pansiyonlarda yer bulamayan Cüneyt Fidan, "Hergün köyden gidip gelmek için minibüs bulamıyorum. Bisikletle okula gidip gelerek büyük bir zorluğa severek katlanıyorum" dedi.

Bu da bisikletli eğitim

Okumak için her gün sabah erkenden kalkıp, bisikletiyle Tabanlı Köyü ile il merkezi arasındaki 20 kilometrelik yolu gidip gelen Cüneyt Fidan, okuyabilmek için kendisine destek olunmasını istedi. Sınıf öğretmeni olmak için çalıştığını ve bu sebeple sıkıntılara katlanmak zorunda olduğunu belirten Fidan, "Ben 2 yıldır Muş Lisesi'nde okuyorum. Abimin bana aldığı bisikletle her gün gidiş geliş 40 kilometrelik yolu bisikletle katediyorum. İki yıldır pansiyonda kalmak için müracaat ettim, ancak yer bulamadım. Diğer yandan da Muş il merkezinde yerim olmadığı için her gün bu sıkıntılarla okula gidip geliyorum. Otelde de kalabilecek imkanım yok, zar zor okul masraflarımı karşılıyorum" dedi.

Cüneyt Fidan'ın abisi Cazif Fidan ise, "Köyümüz Muş il merkezinden 20 kilometre uzaktadır. Kardeşimin okuması için her türlü fedakarlığı yapmak istedim, ancak her şeye imkanımız yetmiyor. Kendisine bir bisiklet alabildim. Onunla her sabah saat 6.00'da okula gidiyor, akşam geç saatlerde eve dönüyor. Kışın karda kışta nasıl gideceğini düşünüyorum. Pansiyonda kalması için defalarca müracaat ettik. Ancak olumlu bir sonuç alamadık. Şimdilik gidip geliyor, ama kışın ne yapacağız bilemiyorum" diye dert yandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön