HABER

"Bu iş çok farklıymış"

ANKARA (İHA) - AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçmiş hükümetlerin Türkiye'nin AB üyeliği konusunda adam adama markaj yapmadığını belirterek, "Salon toplantılarıyla bu iş olmuyormuş" dedi.

Erdoğan, Kopenhag'dan Ankara'ya dönüşünde uçakta basın mensuplarıyla sohbet etti. Erdoğan, 23 Aralık'tan sonra Rusya, Türk Cumhuriyetleri ve Çin'i kapsayan bir geziye çıkacağını söyledi. Ticaret hacmini artırmak amaçlı yapılacak geziyle ilgili bilgi veren Erdoğan, "Artık bavulları toplamak yok, yolumuza devam edeceğiz" dedi. AK Parti lideri Erdoğan, bundan sonraki süreçte AB ile ABD arasında bir gerginlik yaşanıp yaşanmayacağının sorulması üzerine, "Muhalefet demek yanlış olur, rekabet dense daha doğru" diye konuştu.

Erdoğan, bir gazetecinin "Galatasaray Kopenhag'dan kupa aldı, siz tarih aldınız. Nasıl değerlendiriyorsunuz?" şeklindeki sorusuna, "O çok daha coşkuluydu, ikisi aynı değil" şeklinde cevap verdi. KKTC'nin tavrıyla ilgili bir soruyu da cevaplandıran Erdoğan, Kıbrıs'la ilgili müzakerelerin 28 Şubat'a kadar süreceğini KKTC'nin aldığı hiçbir karara müdahale etmeyeceklerini söyledi. AK Parti lideri Erdoğan, Meclis'te işkence ile ilgili yasa tasarısına AK Parti'nin destek vermediğinin hatırlatılması üzerine, "Bilmiyoruz, bakarız, vardır mutlaka bir şey" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön