HABER

Bu kadarına pes: İçeriden 46 kişi çıktı!

Konya'da sokağa çıkma kısıtlaması sırasında ruhsatsız eğlence mekanına baskın düzenlendi. Yasağa rağmen faaliyetlerini devam ettiren eğlence mekanında bulunan 46 kişiye sosyal mesafeyi ve sokağa çıkma yasağını yok saydıkları için para cezası kesildi.

Bu kadarına pes: İçeriden 46 kişi çıktı!

Edinilen bilgiye göre, Konya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dün saat 23.15 sıralarında merkez Selçuklu ilçesi Musalla Bağları Mahallesi Sırrı Acar Sokak'ta bulunan ruhsatsız olan eğlence mekanının sokağa çıkma kısıtlaması saatlerinde faaliyette olduğunu belirledi. Polis ekipleri tarafından yapılan denetimlerde, daha öncede mühürlenen iş yerinde yapılan incelemede izinsiz bayanların çalıştırıldığı, canlı müzik yayını yapıldığı, alkol sunumu olduğu ve kapalı alanda sigara kullanıldığı tespit edildi.

46 KİŞİYE CEZAİ İŞLEM UYGULANDI

Sosyal mesafe kuralına da uyulmadığının belirlendiği denetimlerde, eğlence mekanında bulunan 46 şahsa, sosyal mesafeye aykırılıktan ve sokağa çıkma yasağını ihlalden cezai işlem uygulandı. Kapalı alanda sigara içilmesi nedeniyle ve izinsiz çalıştırılan 25 kişi için de tutanak tanzim edildi

AW305716_01

FAALİYETTEN MEN EDİLDİ

Ruhsatsız olarak faaliyet gösteren iş yeri zabıta ekipleri tarafından tekrar mühürlenerek faaliyetten men edildi. İş yeri sahibi E.A., 'mühür bozma' ile 'bulaşıcı hastalıklara ilişkin tedbirlere aykırı davranma’ suçlarından adli işlem başlatılmak üzere gözaltına alınarak polis merkezine teslim edildi.

İHA

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler