Bulgaristan’da grip salgını okulları tatil ettirdi

Bulgaristan’da ‘tip B’ grip salgınının ülke geneline yayılması üzerine bugünden itibaren okullar tatil edildi. Öte yandan hastane ve sağlık merkezlerinde aşı yapılmasını yasaklanırken, tüm planlanmış ameliyatlar iptal edildi.

Bulgaristan’da grip salgını okulları tatil ettirdi

Bulgaristan’da bir grip salgınının ülke geneline yayılması nedeniyle okullar tatil edildi. Bulgaristan Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ülke genelindeki tüm okullarda eğitime bugünden itibaren, haftaya Çarşamba gününe kadar ara verildiği bildirildi. Bakanlık tarafından orta ve lise düzeyindeki okullarda eğitime ara verilirken, üniversitelere de eğitimlerini belirli bir süre durdurulmaları tavsiyesinde bulunuldu.

AŞI YAPILMASI YASAKLANDI, AMELİYATLAR İPTAL EDİLDİ

Bunun yanı sıra, hastane ve sağlık merkezlerinde aşı yapılmasını yasaklanırken, tüm planlanmış ameliyatlar iptal edildi. Aynı zamanda Sağlık Bakanlığı tarafından, toplu halde gerçekleştirilen kültürel ve spor etkinliklerinin de yapılmaması için uyarısında bulunuldu.

'TİP B' GRİBİ HIZLA YAYILIYOR

Sağlık uzmanları, Bulgaristan genelinde ‘tip B’ gribinin hızla yayıldığının altını çizerken, hastalığın genelde çocuk ve gençlerde görüldüğünü ifade ediyor.

(İHA)