HABER

Bursa'da kar yağışı etkisini artırdı

Bursa'da öğle saatlerinde yağmurla karışık başlayan kar yağışı, akşam saatlerinde şiddetini artırdı.

BURSA (İHA) - Bursa'da öğle saatlerinde yağmurla karışık başlayan kar yağışı, akşam saatlerinde şiddetini artırdı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamanın ardından Bursa'da beklenen kar yağışı öğle saatlerinde başladı. Yağmurla karışık başlayan kar, akşamın geç saatlerinde şiddetini artırdı. Özellikle Bursa'nın yüksek kesimlerinde kar yağışı daha etkili olurken, alçak kesimlerde ise yağmurla karışık yağmaya devam etti.

Kent genelinde kar yağışına karşı tedbirler alındı. Özellikle 112 acil sağlık servisleri araçlarında buzlanmaya karşı zincir takılması istendi. 155 haber merkezi ise, devriye gezen polis ekiplerinin trafikte dikkatli bir şekilde seyretmesi için uyarı yaptı. Yolların kayganlaşması sebebiyle trafikte zaman zaman aksamalar yaşandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son açıklamaya göre, Marmara Bölgesi'nde çok bulutlu bir hava bekleniyor. Akşam ve gece saatlerinde bölgenin doğusunun aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur, yükseklerinin ise kar yağışlı geçeceği öngörülüyor. Gece ve pazar sabah saatlerinde Trakya ile bölgenin güneydoğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler