HABER

Büyük kavganın küçük tanığı

BURSA (İHA) - Bursa'da 12 yaşındaki oğlunun jiletle vücudunu kestiği iddia edilen bayanın serbest kaldığını gören anne, adliyeyi birbirine kattı. Diğer tarafları da girmesiyle büyüyen kavganın en küçük şahidi ise babası polis tarafından ifadesi alınmak üzere gözaltına alınan 2 aylık bebek oldu.

İddiaya göre, Şerif Artıç İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi Ö.B. cezaevinde tutuklu bulunan amcası M.B.'nin dost hayatı yaşadığı iddia edilen T.D.'yi başka bir erkekle birlikte gezerken gördü. Bunu fark eden T.D., erkek arkadaşıyla birlikte, gördüklerini anlatmaması için 12 yaşındaki Ö.B.'nin kollarını jiletle keserek, tehdit etti. Olayla ilgili olarak çocuğun ailesi, şüpheli T.D. ile ona işkence yaparken yardımcı olduğu iddia edilen erkek arkadaşı hakkında şikayetçi oldu. Savcılık olayla alakalı
soruşturma başlatırken, gözaltına alınan T.D. serbest bırakıldı.

Bu arada T.D.'nin yeniden savcılığa geldiğini öğrenen anne S.B., kucağındaki 2 aylık bebeği Berfin ile adliye girişinde beklemeye koyuldu. T.D. adliyeden çıkarken ortalık karıştı. Öfkeli anne, oğluna işkence yaptığı iddia edilen kadına saldırmak isteyince polis olaya müdahale etti. Karısının polislerle tartıştığını gören baba A.B. de, olaya müdahale edince tartışma büyüdü.

Polis, sakinleştirilemeyen baba A.B'yi ifadesine başvurmak üzere gözaltına alarak, Adliye Karakolu'na götürüldü. Tartışma sebebiyle bir annesinin, bir babasının kucağına geçen minik bebek ise kavganın en küçük şahidi oldu.

Adliye polisi saçının çekildiğini ileri süren T.D. ile ondan şikayetçi olan baba A.B ve anne S.B.'yi Muammer Sencer Polis Karakolu ekiplerine teslim etti.
Anne S.B., T.D'nin erkek arkadaşıyla birlikte oğlu Ö.B'ye işkence yaptığını söyleyerek, "Oğlum Ö.B. onu bir başka erkekle birlikte gezerken görmüş. Çocuk, gördüklerini cezaevindeki amcası M.B.'ye söyler diye T.D. erkek arkadaşıyla birlikte ona baskı yapmış. 12 yaşındaki çocuğun kollarını jiletle kesmişler. Biz şikayetçi olduk. Serbest kalmış, buna rağmen evimize sürekli tehdit telefonları geliyordu" diye konuştu.

Bu arada tartışmayla ilgili gözaltına alınan baba A.B.'nin kardeşi H.B.'nin ise 2 yıl önce omuz atma meselesi yüzünden çıkan kavgada, Susurluk davasının sanıklarından eski özel harekatçı Oğuz Yorulmaz'ı gözünden vurarak öldürdükleri iddiasıyla yargılanan sanıklardan biri olduğu öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön