Camiye bıraktığı not imamı duygulandırdı

Mersin’in Bozyazı ilçesinde, yol kenarındaki camide telefonunu şarj eden bir vatandaş, ‘helallik’ istediği bir not yazarak camiye 2 lira bıraktı.

Camiye bıraktığı not imamı duygulandırdı

İnsanlara örnek olacak davranış, Bozyazı ilçesi Tekmen Mahallesi D-400 Karayolu üzerinde bulunan Doğancılar Camisinde gerçekleşti. Namaz vakti camiye gelen imam Muhammed Gül, vaaz kürsüsünün üzerinde bir not ile iki lira gördü. Bırakılan notta, “Malatya'dan selamlar. Geçerken telefon şarj ettik. Bıraktığım para onun için. Hakkınız geçiyor ise helal edin. Selametle" yazısını okuyan imam hem şaşırdı hem çok duygulandı.

D-400 Karayolu üzerinde seyahat eden ve ismi bilinmeyen vatandaşın, Doğancılar Camisinde telefonunu şarj ettiğinin anlaşıldığını belirten İmam Gül, ilk defa böyle bir olay ile karşılaştığını söyledi. Gül, “Çok duygulandım. Kul hakkını düşünen mümin kardeşlerimizin olması beni sevindirdi. İnsanlarımız içinde hala bu şekilde düşünen, helal yollardan hayatına devam eden Müslüman kardeşlerimizin var olması beni çok mutlu etti. Bu kardeşimizden Allah razı olsun” dedi.

AW737282_02

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 30 yorum
O kadar yüklü miktar bırakmasaydın abi ya. duygulandık gercekten
başka parası yoktur
@sesippse boş boş konuşma 1 ay şarjda kalsa 1 lira elektrik harcamaz adamın içinden geldi fazla bıraktı 100 liramı bırakacaktı
İyi de mümin kardeşim,orası OKUL değil ki,CAMİİ...Yani herşeyleri bedava;elektrik,su,ısınma vs..Şimdi imama o 2 lirayı n'apsın ! İşgüzarlık seninki de...
Keşke bilerek konuşsan. Okullar hiçbir şekilde fatura ödemez buna telefon ve internette dahil ki ödemesin zaten. Fakat camilerde sadece aydınlatmayı devlet karşılar haricinde olan tüm elektrik faturası cemaat tarafından karşılanır. Tüm camilerde 2 adet elektrik sayacı vardır.
Bedava olduğunu da nereden uyduruyorsun her ay elektrik faturası geliyor hayırsever cemaat ödüyor. Bilip bilmeden yorum yapmayın.
Hiçte oyle değil camiler kendisi topluyor elektrik su paralarını
moda oldu resmen
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler