HABER

Çarpıcı iddia: Las Vegas'ı kana bulayan saldırgan milyoner miydi?

Las Vegas'taki konsere düzenlenen saldırıda en az 59 kişinin hayatını kaybettiği 500'den fazla kişinin ise yaralandığı açıklandı. Konseri kana bulayan saldırganın kardeşi Eric Paddock kardeşiyle ilgili çok çarpıcı açıklamalar yaptı. Kardeşinin ifadelerine göre saldırgan, emlak piyasasında milyonlar kazanmış eski bir muhasebeci ve maddi zorluk yaşamayan biri. Polisin saldırıyla ilgili soruşturması sürüyor...

Las Vegas’taki konser, 64 yaşındaki Amerikalı saldırganın bir otelden açtığı ateşle kana bulandı. Konser alanına 32’nci kattaki odasından ateş açan Stephen Paddock, 59 kişiyi öldürdü, 515'ten fazla kişinin yaralanmasına neden oldu.

64 yaşındaki Stephen Paddock Las Vegas'a 128 km uzaklıkta bulunan Mesquite'de yaşayan emekli bir muhasebeciydi. Eşinden boşandıktan sonra Mesquite'de Marilou Danley birlikte yaşamaya başladı.

BABASI EN ÇOK ARANANLAR LİSTESİNDEYDİ

Erkek kardeşi Eric Paddock'a göre daha önce şiddet eğilimi olduğuna dair hiçbir belirti yoktu. Erkek kardeşinin ifadelerine göre babaları Benjamin Hoskins Paddock, bir banka soyguncusu olarak 10 Haziran 1969 - 5 Mayıs 1977 arasında FBI'ın çok arananlar listesinde bulunuyordu.

CNN International'ın haberine göre, Paddock'un babası 1969 da hapishaneden kaçtı ve 1978'de Oregon'da yakalanana kadar burada yaşadı. Eric Paddock babalarının birkaç sene önce öldüğünü ve kendisi doğduğunda babasının kaçak olduğunu söyledi. Annesi ve babası 8 yıllık bir evliliğin ardından 27 yıl önce boşandı ve annesi Los Angeles'ta yaşamaya başladı. Boşanmalarının ardından annesi ve babası arasındaki tüm iletişim kesilmişti.

Stephen Paddock'un erkek kardeşiyle en son İrma kasırgası sonrası mesajla görüştüğü belirtildi. Annesi ile ise en son bir hafta önce telefonda konuştu.

"HİÇBİR TERÖR ÖRGÜTÜYLE BAĞLANTISI YOK"

Eric Paddock, kardeşinin hiçbir terör örgütüyle bağlantısı olmadığını ve neden böyle bir şey yapmış olduğuna dair bir fikri olmadığını söyledi.

EVİNDEN CEPHANELİK ÇIKTI

Uzmanlar Stephen Paddock'un evinde yaptığı araştırmada silahlar ve cephanelikler bulduklarını açıkladılar.

Las Vegas Metropolitan Polis Şerifi Joseph Lombardo'nun yaptığı açıklamada Paddock'un ev arkadaşı Marilou Danley'in ise saldırı sırasında Filipinler'de olduğunu belirtildi.

MULTİMİLYONER BİR EMLAK YATIRIMCISI

Paddock'un erkek kardeşinin ifadelerine göre, Las Vegas saldırganı multimilyoner bir emlak yatırımcısıydı.

Küçükken bozuk para koleksiyonu yapıyordu ve en son 90 yaşındaki annesine yürüteç göndermişti.

Ayrıca, yetkilerden alınan bilgiye göre, saldırganın pilot ehliyeti olduğu, fakat yasal olarak uçabilmesi için gerekli olan tıbbi belgesinin olmadığı öğrenildi.

Geri Dön