Çavuşoğlu'ndan İran'da yaşananlar hakkında son dakika açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu gündeme ilişkin kritik açıklamalarda bulundu. 6 Ocak'ta Almanya'ya resmi ziyaret gerçekleştireceğini duyuran Çavuşoğlu, vize krizine ilişkin 'Vize konusunda ABD'ye herhangi bir taahhütte bulunmadık' dedi. İran'da yaşanan olaylarla ilgili olarak 'İran'ın istikrarı bizim için önemli' diyen Çavuşoğlu, olayları hafife almadıklarını dikkatle takip ettiklerini belirtti

Çavuşoğlu'ndan İran'da yaşananlar hakkında son dakika açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Bakan Çavuşoğlu, İran'daki protestolar , ABD ile ilişkiler, Hakan Atilla davası ve Suriye konusunda önemli mesajlar verdi.

"İRAN'A DIŞ MÜDAHALELERE KARŞIYIZ"

İran'da geçen haftadan beri devam eden protestoları değerlendiren Dışişleri Bakanı, "İran'ın istikrarı bizim için önemli. İran'a dış müdahalelere karşıyız" mesajını verdi.

İran'daki durumu hafife almadıkları ve yakından takip ettiklerini belirten Çavuşoğlu, "İran'da yönetim değişecekse, bunu İran halkı yapar... Ruhani'nin açıklamalarını olumlu buluyoruz. Şiddet ve provakasyonlardan kaçınılmalı" dedi.

ABD İLE İLİŞKİLER

ABD'nin vize krizinde geri adım atarak kısıtlamaları kaldırmasına ilişkin soruları yanıtlayan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "ABD baskı ile Türkiye'den bir şey elde edemeyeceğini anladı. Vize konusunda ABD'ye herhangi bir taahhütte bulunmadık. ABD ile bu yıl çok fazla toplantımız olacak" şeklinde konuştu.

Çavuşoğlu, jürinin günlerdir karara varamadığı Hakan Atilla davasını ise, "Dava tam bir komediye dönüştü" sözleriyle değerlendirdi.

AFRİN'E HAREKAT YAPILACAK MI?

Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye'de Türkiye'ye yönelik bir tehdit oluşması durumda harekete geçeceklerini söyledi. Tehditlerin radarlarında olduğunu belirten Bakan Çavuşoğlu, "Afrin'e harekat olacak mı?" sorusuna, "Her şeyin bir zamanı var. Ansızın yapabiliriz" yanıtını verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
peki sayın bakan aynı düşünceleri suriye için neden söylemediniz ? ÖSÖ denilen terör örğütünü desteklediniz bu çelişki değil mi ? sizin hatalarınız bedelini kendi vatandaşlarınıza ödetiyorsunuz
siz bu kafayla hiç bir şey yapamazsınız, yapacak olan sessizce işi halleder hallettim diye o zaman konuşur, aylardan beri konuşuyor ama bir halt ettiğiniz yok. pkk yada pyd yede hep böyle hareket ediyorsunuz, davulla zurnayla bu işler olmaz. Bak israil ne yapıyor, söylüyor mu sizin gibi yapacağız edeceğiz, asacağız keseceğiz diye, anında tepelerine biniyor, sonra konuşuyor.
Diğer Haberler