HABER

Cebe gelen mesajlara dikkat!

Cebe gelen mesajlara dikkat!

Cep telefonlarına istem dışı gelen ve melodi ya da resim indirilmesini sağlayan mesajların, farkında olunmadan faturaya ücret yansımasına ya da kontör harcanmasına neden olabileceği bildirildi.

Tüketiciler Birliği Başkanı Bülent Deniz, son zamanlarda cep telefonlarına gelen reklam içerikli mesajlar nedeniyle mağdur olan çok sayıda kullanıcı bulunduğunu belirtti. Söz konusu mesajların bir firmanın veya mağazanın reklamı olabileceği gibi genellikle oyun, melodi, müzik, logo ve duvar kağıdı gibi içeriklerin indirilmesiyle ilgili olduğunu kaydeden Deniz, "Fazla bilgisi olmayan bir cep telefonu kullanıcısı farkında olmadan ya da merak ederek bu mesajların sonunda yer alan internet adresine girip, reklamı yapılan içeriği indirerek, faturasına belli ücretlerin yansıması ya da kontörünün harcanması durumuyla karşılaşabiliyor. Ya da bir abonelik başlıyor ve iptal edilmemesi halinde, her ay ya da hafta otomatik olarak yenilenip, ücret tahsil edilmeye devam ediliyor"dedi.

Söz konusu mesajlardan rahatsız olan kullanıcıların, GSM operatörüne yazılı olarak bu reklamları istemediğine dair bildiriminde bulunabileceğini kaydeden Deniz, buna rağmen halen mesajlar geliyorsa, kullanıcıların tazminat davası açma hakkına sahip olduklarını vurguladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön