HABER

Çeçen hacı adayları Yozgat'ta mahsur kaldı

YOZGAT (İHA) - Çeçenistan'dan karayolu ile hacca giden Çeçen hacı adaylarını taşıyan otobüs arızalanınca, hacı adayları Yozgat'ta mahsur kaldı.

Çeçenistan'dan 17 otobüslük kafile ile Kabe'ye gitmek için yola çıkan Çeçen hacı adayları, sabah saatlerinde Yozgat'a ulaştıklarında, otobüslerden biri arızalandı. Erkek ve kadın 30 hacı adayını taşıyan otobüs, Yozgat'ta kalırken, diğer otobüsler yoluna devam etti. Arızalanan otobüsü tamir ettirmeye çalışan Çeçen hacı adayları, otobüsü tamir ettiremeyince akşama kadar yolda bekledi. Yemeklerini ve namazlarını yol kenarında kılan hacı adaylarını gören Cengiz Yılmaz isimli vatandaş, Çeçenleri evine
getirerek misafir etti. Hacı adaylarına yemek ve çay ikram eden Cengiz Yılmaz, Çeçenleri taşıyan otobüsü yol kenarında gördüğünü belirterek, "İşim dolayısıyla birer saat arayla birkaç defa otobüsün yanında geçtim, otobüsün sürekli olarak orda durduğu ve yol kenarında namaz kılanların olduğu fark edince yanlarına gittim. Çeçenistan'dan Kabe'ye giden hacı adayları olduğunu öğrendim. Yardım etmek istedim. Hepsini aldım, evime getirip, misafir ettim. Otobüsün arızası giderilinceye kadar evimde misafir edeceğim" dedi.

Cengiz Yılmaz'ın eşi Naciye Yılmaz, hacı adaylarının Tanrı misafiri olduğunu belirterek, "Evimiz iki katlı. Üst katında 9 bayanı, alt katta ise erkekleri misafir ediyoruz" dedi.

Hacı adaylarından bazıları, tamir olana otobüs içinde uyumayı yeğlerken, Cengiz Yılmaz'ın evinde kalanlar ise dua edip, zikir çekti. Hacı adayları, kendilerini misafir etmelerinden dolayı Cengiz Yılmaz ve eşine teşekkür etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön