HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Celal Şengör’den korkutan deprem açıklaması

İçerik devam ediyor

Fatih Altaylı'nın programına konuk olan Prof. Dr. Celal Şengör, Ege'deki depremlere ilişkin oldukça kritik açıklamalarda bulundu. Deprem olduğunda bilgisi olmayan kişilerin ekranlara çıkarıldığını öne süren ve bu duruma isyan eden Şengör, Ege'deki fay hatlarını gösterdi ve fayların hepsinin 7'lik deprem üretebileceğini açıkladı. Olası İstanbul depremine ilişkin açıklamalarda da bulunan Şengör, "İstanbul’da deprem olacağı kesin" ifadesini kullandı.

"Deprem olduğu zaman bilgisi olmayanlar hemen ekrana çıkarılıyor" diye isyan eden Prof. Dr. Celal Şengör, Ege'deki fay hatlarını gösterdi ve fayların hepsinin 7'lik deprem üretebileceğini söyledi.

"Ege'deki fayların hepsi 7'lik deprem üretebilir. Bu depremler de İzmir'i yıkar" diyen Şengör, olası İstanbul depremi için de ""İstanbul'da deprem olacağı kesin. Fakat ne zaman olacağı belli değil. Biliyorum diyen yalan söylüyor. Gayet açık, kimse bunu bilemez" yorumunda bulundu.

Fatih Altaylı’nın sunumuyla ekrana gelen Teke Tek programına Prof. Dr. Celal Şengör konuk oldu. Ege Denizi’nde meydana gelen depremlerin masaya yatırıldığı programda, Prof. Şengör çarpıcı tespitlerde bulundu.

Deprem olduğu zaman bilgisi olmayanların hemen ekrana çıkarlığını belirten Celal Şengör, vatandaşın da yanıltığını söyledi. “Deprem kırılma olayıdır, aylar öncesinden tahmin edilemez.” diyen Şengör, bölgedeki fay hatlarını tek tek anlattı. Ege Denizi’nde meydana gelecek yeni bir depremde İzmir’in büyük hasarlar alabileceğini söyleyen Celal Şengör, İzmir’in içerisinden geçen faylara dikkat çekerek “Ege’deki fayların hepsi 7’lik deprem üretebilir. Bu depremler de İzmir’i yıkar” dedi.

‘İSTANBUL DEPREMİ OLACAĞI KESİN’

Olası İstanbul depremiyle ilgili de konuşan Şengör, “İstanbul’da deprem olacağı kesin. Fakat ne zaman olacağı belli değil. Biliyorum diyen yalan söylüyor. Gayet açık, kimse bunu bilemez.” diye konuştu. Ege bölgesinde meydana gelen depremlerin haritasını gösteren Celal Şengör, Ege’nin dünyadaki en tehlikeli bölge olduğunu işaret etti. (Habertürk)


Express


En Çok Aranan Haberler