"Chelsea'ye bir sürpriz yapabiliriz"

Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Mateja Kezman, İngiliz gazetelerinden Telegraph'a ilginç açıklamalarda bulundu. Tekrar milli takımda oynamasını sağlayacak bir lige geçmek istediğini söyleyen Sırp futbolcu, Türkiye'de futbol oynamanın çok zor olduğunu söyledi.

Mateja Kezman, Chelsea'yle Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde oynayacak olmalarının muhteşem bir başarı olduğunu söyledi. İngiltere'nin prestijli gazetelerinden Telegraph'a konuşan golcü futbolcu, Chelsea maçı öncesinde takımda büyük heyecan bulunduğunu belirtti.

Sözlerine, "Şampiyonlar Ligi'ndeki başarımız gerçekten muhteşem" diyerek başlayan Kezman, "İnsanlar bu başarıdan dolayı biraz şaşırmış gibiler. Tıpkı bir rüya gibi. Teknik direktörümüz Zico, bir futbol dehası olmayabilir, ancak cesur ve önemli bir insan." diye konuştu.

Milli takımda oynamak istiyor Devre arasında Fenerbahçe'den ayrılması gündeme gelen Kezman, Türkiye'de gazetecilerin biraz "acayip" olduğunu belirterek, "Fenerbahçe tarihindeki en pahalı oyuncu olmam biraz baskı yaratıyor sanırım. Ancak asıl amacım, tekrar millî takımda oynamamı sağlayacak bir lige geçmek." dedi. Arjantin'le oynanan Dünya Kupası maçında oyundan atıldığından beri millî takıma çağrılmayan futbolcu, millî formayı giymeyi çok istediğini söyledi.

"Başkan her maç soyunma odasında!"
Türkiye'de taraftarların şampiyonluktan başka bir başarıyla tatmin olmadıklarını söyleyen Sırp futbolcu, "Türkiye'de oynuyorsanız kazanmak zorundasınız. Taraftarlar en ufak bir hatayı dahi affetmiyor. Yenildiğimiz her maçın ardından 3-4 gün boyunca büyük eleştiri alıyoruz. Maçın skoru ne olursa olsun, başkan Aziz Yıldırım devre arasında soyunda odasına iniyor. Böyle bir şeyi Avrupa'da herhangi bir kulüpte göremezsiniz. Bu olay ilk olduğunda yadırgamıştım, şimdiyse sadece komik geliyor. Türkiye'de yenildiğinizde sizi yerin dibine sokarlar, kazandığınızdaysa sizden iyisi yoktur." diyerek Türkiye'de futbol oynamanın zor olduğunu kaydetti.

"İstanbul'da Fenerbahçe'ye karşı oynamak kolay iş değil" Chelsea maçıyla ilgili konuşan Kezman, "Eğer turu geçemezsek, kimse üzülmeyecek. Ancak olur da geçersek, adımız tarihe geçecek. Kurada Schalke çıkmasını istiyordum, ikinci tercihim ise Chelsea'ydi. Eski kulübüm olmasından değil de, onları yenebileceğimizi düşündüğümden Chelsea'yi istiyordum. İstanbul'da Fenerbahçe'ye karşı oynamak kolay iş değil. 60 bin kişilik harika bir stadımız var. Atmosfer çok iyi olacak, bana kalırsa Chelsea'ye bir sürpriz yapabiliriz" diyerek sözlerini tamamladı.