CHP Kongresinde kavga! Salon bir anda karıştı

CHP 36. Olağan İstanbul İl Kongresi'nde, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Muharrem Aktaş ile bir grup arasında gerginlik yaşandı.

Muharrem Aktaş, kongrede söz alarak konuşmaya başladı. Aktaş'ın Sarıyer ilçesinde yapılan mahalle seçimlerinde usulsüzlük olduğunu iddia etmesi üzeri, Sarıyer ilçe teşkilatı üyesi bir grup slogan atarak tepki gösterdi.

PANKART AÇAN GRUP AKTAŞ'I YUHALADI

Grup, “Hak, hukuk, adalet" şeklinde slogan attı. “Hak, hukuk, adalet nerede" yazılı bir pankart da açan grup, Aktaş'ı yuhaladı. Bunun üzerine divan kurulu salonda bulunanları sakinleştirmeye çalıştı.

Ardından divan kurulu, tüzük gereği il yöneticilerinin kongrede konuşma hakkının olmadığını belirterek, Aktaş'ın konuşmasını bitirmesini istedi. Divan kurulunun bu sözleri salondan yoğun alkış aldı. Muharrem Aktaş ise delege sıfatıyla konuşma hakkının olduğunu belirterek, konuşmasını sürdürmek istedi. Salondan yeniden tepki gelmesi üzerine Aktaş, “İl delegelerinin gerçeği öğrenmesine misafirlerimiz tarafından engel olunmuştur" diyerek kürsüden ayrıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
adamlarına sahip olamayan ülkeye nasıl sahip çıkacak. pardon adamları dedimde, onlar adam değiller. çünkü adamsın diyenlere sözünü geri al diyorlardı. bende adam lafını geri alıyorum.
Anlamadığım bir şey var chp tabaninda çok kapasiteli, aydın insanlar varken parti örgütleri neden hep vasat, koltuk sevdalısı, kapasitesi olmayan insanlardan oluşuyor anlıyamıyorum.
klasik chp kongresi
neyi paylaşamıyorsunuz.Verin bunlara heykel malzemesi sorun çözülsün.
Doğan medya chp kavgalarının peşine düşmüş görünen o.
Yılardır chp nin kavgasız bir kongıresini gördünüzmi Allah korusun bunlar iktidar olsa birbirilerini yer.
Chp kongre sinde sıradan bir gün, ama olsun 2019 da en az %85 oy oranı var
BUNLARIN ALAYINA YUH DİYORUM O KADAR ÇOK ÜLKE MESELELERİ VARKEN BİRBİRLERİYLE KAVGA ETMEYİ YEĞLİYORLAR NEYİN KAVGASINI YAPIYORLAR KOLTUK KAVGASIMI ÜLKENİN SORUNLARI KAVGASIMI HAKMI KALMIŞ HUKUKMU KALMIŞ NEYİN KAFASI BU YETER ARTIK İNSAN OLMAYI ÖĞRENİNDE DÜZGÜN BİR KONGRE YAPIN BUNE YAHU GAVGASIZ BİR ORTAMDA UZLAŞAMIYORMUSUNUZ VATANDAŞIN HAKLARINI NASIL SAVUNACAKSINIZ KENDİNİZ KAVGA EDERKEN VATANDAŞA NE ANLATACAKSIZIN PES ARTIK Bİ AKLI BAŞINDA İNSAN GİBİ DAVRANINDA ÖRNEK OLUN YAHU
allah ülkeyi sizin elinize düşürmesin siz kendinize bile muhallif olursunuz
yiyin birbirinizi ki akp ikdidara devam etsin bahçeli nasılsa herşeyeyiyle akp liderine itaat edeceğine söz vermiş sizlerde farklı bir yöntemle akp lideri erdoğanın devam etmesini istiyorsunuzki kendi içinizde kavga ediyorsunuz.şimdi bu kavga nız istanbul belediye başkanlığı seçimlerine eksi yazar hani alacağız diyorsunuzya chp ye oy veren birisi olarak istanbul gitti genel seçimler gitti. 2019 seçimleri oy vermeyecekte olsam akp ye şimdiden tebrik ederim.sakın demokrasi demeyin bu demokrasi değil içinizdeki provakatörlerin oyununa gelip bir birinizi yiyerek halkın bu chp mi yönetecek diyor.
ATATÜRK utanmıştır..Siyasi sağın % 60'ı ne kadar uyumlu ve cahil bir kesimse, siyasi solda da kendini bilinçli aydın gören cahil % 90.. Sol kesimden insanlara şuraya bir ev yapalım de..10 yıl geçer bir çivi çakmazlar..Sorarsın ne oldu..Araştırıyoruz..İnceliyoruz.. Yapacağız..Sağ kesime söyle..Ertesi gün ev yapılmış görürsün..Lan olum ne zaman yaptınız bunu.. Plan proje tamam mı..Ohooo tamam reis derler..5 yıl sonra ev yıkılır.. Lan olum niye böyle oldu.. Allahın kaderi işte reis derler..Bu ülkenin insanları bir solcu gibi araştırıp, bir sağcı gibi yapabilmeyi beceremedikçe bir cacık olmaz..
birde bunlar ülkeyi yönetmeye talip bunlar kendilerini yönetemiyor ülkeyi nasıl yönetecekler bunlar ülkeyi nasıl bölüşürüz kavgası yaparlar
Birileri kasıtlı olarak proveke operasyonu yapıyorlar .dışardn CHP'li gibi gözüküp karıştıranlar olabilir.yani bı oyun var gibime geliyor
Her kongresi kavgalı olan chp Türkiye'ye demokrasi ve barış getireceğini söylüyor bu nasıl ironidir.
Bir birini idare edemiyen kişilerden Bu Vatanı idare etmesini beklemek nasıl bir fikir?
şaşırdık mı hayır bunların kendi gibi düşünmeyenlere tahamülü yokkkkk sadece dillerinde sosyal demokratlık bunlar aşık veyselin köylülerin ankara ya girmesini yasaklamış düşüncenin öbekleri
CHP nin maküs talihlerinden biri..birincisi iktidar olamamak.ikincisi kavga..ikiside birbiri ile ilintili çünkü kavga eden eve kız vermezler kavga edilen partiyede oy..
Ben CHP yöneticilerinden biri olsam AKP ile MHP ile uğraşmayı bırakır Partimin bu gibi sorunlarıyla uğraşırdım, kendi içinde birlik ve beraberliği sağlayamayan bir Ana Muhalefet ülkede birlik ve beraberliği nası sağlayacak, vatandaş bunu düşünüyor, sakın buna parti içi demokrasi çekişmeleri diyip geçmeyin böğle bi demokrasi önce o partiyi yer bitirir, Benden söylemesi
CHP İçinde KAVGADAN başka bir şey yapmıyorlar ! ! İktidar olurlarsa Maazallah TERÖR MDİKİNDEN ÇOK BE ÇK ARTAR Anlaşılan ! ! Anlaşılan Kavga, Dövme, Vurma, Kırma, Olay Çıkartma dışında Normal Kongreleri Olmayacak mı ? Bunu Kötü niyetle yazılmış bir yorum Olarak Okumayın, Sadece Yapıcı Eleştiri Olduğunu Unutmayın ! ! ! Bu Partiye Oy Vermek İsteyen Kararsız Bir Seçmen Olsanız Yukarıda Yazdığım Endişeleri Sizde Taşımaz mısınız ? ? ? Lütfen Biz Vatandaşların Yazdığı Tüm Eleştirileri 8BÜTÜN SİYASİ PARTİLER) Kötü Kabul Etmek Yerine Parti Merkezine ELEŞTİRİ OLARAK İLETİRMİSİNİZ ? Saygılarımla
Diğer Haberler